W Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Szarych Szeregów piątkowy poranek rozpoczęto wyjątkowo uroczyście, bowiem patriotyczną akademią. Za jej przygotowanie odpowiedzialni byli uczniowie klas drugich, których wsparli ich starsi koledzy. Swoim koleżankom i kolegom zaprezentowali kilka patriotycznych pieśni oraz scenek rodzajowych. Nie mogło zabraknąć oczywiście tańca przy akompaniamencie muzyki poważnej. Co tu się rozwodzić – po prostu było cudnie.

Przy ulicy Jasnej 30, ton nadawali najmłodsi w tym budynku uczniowie klasy 4b, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęli polonezem , odtańczyli także krakowiaka. Społeczność szkolna zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, znalazł się czas na recytacje wierszy o tematyce patriotycznej i solowe pieśni. Jak przystało na narodowe święto, było dostojnie i uroczyście.