27 września 2017 r. na cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.W wydarzeniu tym wzięli udział Szaroszeregowcy, przedstawiciele władz miasta, Izby Historii Skierniewic, Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, harcerze, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.Jak co roku, zgromadzeni na uroczystości oddali hołd dowódcom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, którzy poświęcili życie w walce o wolną i niepodległą Polskę.Na początku wszyscy zebrani odśpiewali „Modlitwę harcerską”, a następnie złożyli kwiaty pod obeliskiem wzniesionym ku czci harcerek i harcerzy poległych w czasie wojny oraz na grobie pierwszego komendanta Szarych Szeregów – porucznika Tadeusza Dudzińskiego ps.Zawieja. Przewodniczący skierniewickiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów, dh Kazimierz Figat przypomniał historię powstania Państwa Podziemnego, jego struktury i działalność.