11 listopada 2017 roku przypadała 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 10 listopada, uczniowie klas V i VI przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Utwory poetyckie i pieśni o charakterze patriotycznym przypominały o trudach walki i ofiarach poniesionych przez polskich żołnierzy walczących o niepodległość. Uczniowie podkreślali, jak ważną rzeczą dla każdego Polaka jest wolna Ojczyzna, honor i sprawiedliwość.
Scenariusz uroczystości opracowały panie Renata Gruchała i Magdalena Nosal. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniały występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Iryny Goraj.