„Czytające piątki”, czyli akcja głośnego czytania

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka to przyszłość” członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki (uczniowie z klas
4 –7 , 8b szkoły podstawowej ( Amelia, Ewa ) i z klas 3b,c gimnazjum ( Marta, Pola, Klaudia) uczestniczyli w akcji głośnego czytania tzw. „ Czytające piątki”.

Uczennice głośno czytały bajki, opowiadania, fragmenty lektur swoim młodszym koleżankom i kolegom w klasach I, II III, w świetlicy i bibliotece.

Uczniowie z klas 1 – 3, po skończonym czytaniu, mieli możliwość wypożyczenia losowo wybranej książki, jak również zrobienia sobie z nią zdjęcia w ramach innej akcji „Facebook – z książką Ci do twarzy”.

Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Będzie zatem kontynuowana.

Rozpoczęły się też konkursy czytelniczo – plastyczne : na najładniejszą zakładkę i polecające ciekawe książki ( regulaminy w zakładce „ biblioteka „ na str. Internetowej SP4).