„Czytamy w samo południe ” – projekt czytelniczy realizowany przez bibliotekę i świetlicę szkolną.

Czytanie książek jest niewątpliwie jedną z najlepszych inwestycji w rozwój psychofizyczny dziecka.
Dziecko, któremu głośno czyta się książki tworzy swój własny świat, kreuje głównego bohatera i razem z nim przeżywa jego przygody.
To właśnie w książkach odnajduje wiele wskazówek, w jaki sposób zbudować własny system wartości.
Rozwój tak cenionych we współczesnym świecie cech, jak kreatywność, twórczość czy empatia, to tylko niektóre zalety wynikające z czytania książek.
Bardzo praktyczne znaczenie ma szybsze doskonalenie się umiejętności lingwistycznych wśród dzieci, które już od najmłodszych lat zetknęły się z literaturą.
Książki pozwalają lepiej rozumieć świat i sprawiają, że dzieci szybciej adaptują się do otaczającej je rzeczywistości.
Od października 2017 roku bibliotekarki, we współpracy z nauczycielkami ze szkolnej świetlicy, postanowiły jeszcze bardziej zachęcić do czytania dzieci, które spędzają czas w szkole po skończonych lekcjach.
Co tydzień, we wtorek, o godzinie 12.00 uczniowie zgromadzeni w świetlicy będą przychodzić do biblioteki, aby wspólnie głośno czytać literaturę dziecięcą, rozmawiać o niej, dzielić się emocjami i przeżyciami związanymi z przeczytanymi tekstami.

Zapraszamy!