Wiosna do szkolnej biblioteki zawitała już na początku marca, ponieważ na drzewie umieszczonym w czytelni zaczęły pojawiać się nowe liście.
To liście inne niż wszystkie. Na każdym z nich uczniowie napisali osobiste argumenty, dlaczego warto czytać książki.
„Najlepsze w książkach jest to, że powstało ich bardzo dużo, co oznacza, że jest jeszcze wiele prawdziwych lub fantastycznych światów do odkrycia”, „Książka jest dla mnie czymś, bez czego moje życie nie byłoby takie kolorowe”, „Lubię czytać, bo przenoszę się w świat książek i to pobudza moją wyobraźnię” – to tylko niektóre z zapisków na listkach z Drzewa Czytelnika.
Listki leżą w czytelni szkolnej i sukcesywnie przybywa ich na drzewie. Uczniowie chętnie bowiem piszą, dlaczego czytają książki.
Mili Uczniowie – przychodźcie, wypożyczajcie książki, czytajcie, przenoście się w ciekawe miejsca, kształtujcie swoją wrażliwość i poczucie humoru, pobudzajcie swoją wyobraźnię, poznawajcie rozwiązania największych tajemnic, przeżywajcie nieoczekiwane zwroty akcji, wprowadźcie w swoje popołudnia odrobinę magii – a potem napiszcie na listkach, co daje Wam obcowanie z książką.