Projekt edukacyjny „Dzień drzewa” w klasie II b W ciepłe październikowe przedpołudnie uczniowie klasy II b wybrali się na spacer. Celem wyprawy było poznanie gatunków drzew. Dzieci uważnie przyglądały się pniom i koronom znajdujących się tu drzew i zbierały ich liście i owoce. Po powrocie do klasy uczniowie kontynuowali swoje badania wykorzystując znajdujące się w klasie atlasy roślin i porównując zebrany materiał z ilustracjami. Wspólnie zastanawiano się nad pożytkami, jakie przynoszą ludziom i środowisku drzewa i koniecznością ich ciągłego sadzenia. Następnie wszyscy przystąpili do przygotowania prac plastycznych. Na kartkach dzieci namalowały pień, a później kolorowały farbkami zebrane liście i odbijały je wokół pnia na podobieństwo korony drzewa. Wszystkie prace trafiły na klasową wystawę.