46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sp4sk@op.pl

Klasy gimnazjalne konkursy międzyszkolne

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Konkursowo w SP4

W dniu 5.06.2018r. w budynku B Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów międzyszkolnych organizowanych od wielu lat przez nauczycielki byłego Gimnazjum nr 1. Celem ich było wyłonienie talentów w dziedzinie frazeologii, matematyki i języków obcych. Konkursy odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Skierniewice – Krzysztofa Jażdżyka, który jest także fundatorem nagród dla zwycięzców.       W imieniu prezydenta nagrody wręczyła pani Naczelnik Wydziału Edukacji – Iwona Górniak.

W finale XIV edycji konkursu „Z polszczyzną za pan brat”, przygotowanego przez Dorotę Ryfkę, wzięło udział 30 uczniów z siedmiu skierniewickich szkół. Niekwestionowaną znawczynią tradycji i kultury języka polskiego okazała się Michalina Piwowaron ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Kolejny konkurs „Zastosowanie matematyki w życiu codziennym” przygotowały nauczycielki: Elżbieta Kłosińska, Ewa Kruk i Aneta Smyła. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, a celem zmagań było odniesienie wiedzy matematycznej                 do doświadczeń życia codziennego. Wśród klas drugich gimnazjalnych zwyciężył Maciej Biały z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego. W kategorii klas trzecich bezkonkurencyjni okazali się Kacper Tomczyk z Zespołu Szkół Integracyjnych i Maciej Wach ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczniowie utalentowani językowo mogli się sprawdzić w konkursie językowo – fotograficznym „Skierniewice – miasto i okolice”. W tym roku odbyła się jego XI edycja,      a rywalizacja ukierunkowana była na promowanie Skierniewic w formie plakatu oraz fotografii z komentarzem w językach angielskim i niemieckim. W kategorii języka angielskiego zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych – Natalia Śmiałek i Maciej Wróbel, a najciekawszą pracę w języku niemieckim wykonały Zuzanna Witczak i Karolina Orłowska z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących. W kategorii języka niemieckiego konkurs przeprowadziła Sylwia Zakrzewska, zaś w kategorii języka angielskiego Marzena Zdrojewska.

Podsumowanie wszystkich  konkursów połączone z wręczeniem nagród stało się doskonałą okazją do integracji skierniewickich uczniów i ich opiekunów.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!