Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach zorganizowała konkurs czytelniczy dla uczniów klas II pod tytułem: „Niebieski koralik Karolci”.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach – w pierwszym etapie każda klasa wyłoniła piątkę uczniów, którzy reprezentowali ją w drugim etapie, który odbył się 11 maja 2017 roku.

Cele konkursu:

– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień czytelniczych uczniów,

– rozbudzanie pasji czytania i rozumienia czytanego tekstu, odtwarzania zapamiętanych wiadomości,

–  kształtowanie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi,

– motywowanie do czytelnictwa,

– rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z bardzo trudnym testem i wszystkich uważamy za zwycięzców już za sam fakt reprezentowania klasy i poniesiony trud, w związku z przygotowaniem się do konkursu. Nagrodzimy ich pamiątkowymi dyplomami.

Przy czym, wśród świetnie przygotowanych drugoklasistów byli ci, którzy najlepiej odpowiedzieli na postawione pytania zostając laureatami konkursu i zajmując następujące miejsca:

I miejsce: Olga Czubatka z kl. II b,

II miejsce: Lena Janus z kl. II b,

III miejsce: Olaf Zuchora z kl. II c,

wyróżnienie: Antoni Bociński z kl. II b, Martyna Pietrzkowska z kl. II a, Piotr Zagawa z kl. II e.

Oprócz laureatów udział w konkursie wzięli: Adam Namielski z kl. II d, Adam Kozłowski z kl. II b,  Hubert Król z kl. II e, Agnieszka Radek z kl. II e, Julia Sypulska z kl. II d, Jan Zychalak z kl. II e, Gabriela Włodarczyk z kl. II d, Paweł Bartłomiejczyk z kl. II d, Gabriela Rybkowska z kl. II d, Zuzanna Kozłowska z kl. II a, Iza Wieprzkowicz z kl. II b, Adam Sadowski z kl. II e, Gabriela Golis z kl. II c, Maja Pawlikowska z kl. II c, Wiktor Szymczak z kl. II a, Gabriel Pisarski z kl. II c.

Nagrody zostaną wręczone w dniu podsumowania całorocznego projektu czytelniczego: „Wkręceni w czytanie”.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!