46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Klasy 1-3 konkursy międzyszkolne

Wyniki konkursów międzyszkolnych

23 maja pięć szkół wzięło udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „As Ortografii” organizowanym przez ZSSO Szkołę Podstawową nr 5 w Skierniewicach. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i testu ortograficznego. Reprezentanci naszej szkoły przygotowani przez panie Halinę Makolę, Justynę Lorenc- Kowalską, Lilę Zielińską i Agnieszkę Owczarek zajęli czołowe miejsca.
30 maja w SP nr 5 uczniowie obejrzeli krótką część artystyczną i odebrali nagrody.
Z klas drugich:
Franciszek Grotkowski – 1 miejsce i tytuł „Asa ortografii”
Leon Jesioniowski – 5 miejsce
Z klas trzecich:
Lena Matuszewska – 1 miejsce i tytuł „Asa ortografii”
Igor Zasada – 3 miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się 19 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom”. Tym razem przebiegał pod hasłem „Łamańce językowe” i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie zabraklo również reprezentantów Szkoly Podstawowej nr 4, którzy stanęli na wysokości zadania i zajęli czołowe miejsca.
1 miejsce:
Igora Zasada klasa 3 b,
2 miejsce:
Aleksandra Radek klasa 1 a
2 miejsce
Nika Plucińska klasa 2d
Gratulujemy laureatom konkursu.

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Bezpiecznie i Zdrowo.
27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Bezpiecznie i Zdrowo.
Drużyny reprezentujące skierniewickie szkoły podstawowe sprawdziły swoją wiedzę z zakresu:
– bezpieczeństwa w Internecie,
– ruchu drogowego,
– zdrowych i bezpiecznych zachowań w szkole i środowisku lokalnym,
– bezpiecznego spędzania czasu wolnego
– zdrowego odżywiania
– pierwszej pomocy przedmedycznej
Konkurs składał się z II części: teoretycznej i sportowej.
Nasi uczniowie wykazali się wiedzą i dużą sprawnością fizyczną, co pozwoliło zająć I miejsce. Szkołę reprezentowała grupa pod opieką Pani Karoliny Podsędek w składzie:
1. Hanna Janecka- kl. I b
2. Jan Gajda – kl. I b
3. Aleksandra Sieczko- kl. II e
4. Filip Korycki- kl. II c
5. Lena Matuszewska- kl. III a
6. Igor Zasada- kl. III b
„Bezpieczeństwo i zabawa, to jest bardzo ważna sprawa”.
Gratulujemy!!!

8 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Skierniewicach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Amatorskich Grup Teatralnych, pt. „Cztery pory roku – Zima”.
Wzięliśmy udział w tym konkursie, adresowany był do dzieci świetlicowych, ale uczestniczyć w nim mogli również nauczyciele. Aktorami stali się:
Agnieszka Radek z kl. IVe
Aleksandra Radek z kl. Ia
Marcel Rykalski z kl. IIe
oraz Pani Marta, która bardzo chciała wrócić do lat dziecięcych i wystąpić na scenie, więc nikt jej w tym nie chciał, nawet nie zamierzał, przeszkadzać. Nazwaliśmy się „Stulatka” na cześć naszej stuletniej szkoły, a tytuł przedstawienia to: „Rozpuszczona Zima”.
Do konkursu przygotowywaliśmy się sumiennie, ćwicząc role na świetlicy i słuchając rad świetlicowej widowni. Dziewczyny były przygotowane profesjonalnie, Pani Marta miała na początku problemy z zapamiętaniem swojego tekstu (dziwne, bo sama jest autorką scenariusza), ale dała radę. Dużo pracowaliśmy nad rolą jedynego chłopaka i opłacało się, bo Marcel na konkursie otrzymał wyróżnienie dla najlepszego aktora. Pewnie ciekawi jesteście, które miejsce zdobyliśmy?
Wspaniałe II.
Ale największą nagrodą dla nas była reakcja jurorów i oglądających nas widzów w SP nr 9. Było po prostu śmiesznie i… tak miało być! Bawiliśmy się rolami, nikt z nas się nie pomylił, a ze sceny schodziliśmy słysząc gromkie brawa. Baterie w lampkach na trampkoślizgach Pani Marty się nie wyładowały (jak ktoś chce się dowiedzieć, o co chodzi, zapraszamy na świetlicę – ściągniemy Was przy okazji po autografy), sukienka ślubna z ciucholandu się nie rozpruła (w ubieraniu rozkapryszonej Zimy pomagały Panie, Mariola i Julita, które też stały się częścią naszej trupy). Straciliśmy jedynie kulę ze starych rajstop oraz czarny szalik, który w zastępstwie rajstop miał grać rolę błotnistej bryły.
Jesteśmy zachęceni do dalszej pracy, a organizatorzy zaprosili naszą szkołę już na przyszły rok. Tym razem tematem przewodnim ma być wiosna.

 

VII Międzyszkolny KonkursMini Playback Show” – Byliśmy!

6 lutego 2019r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie „Mini Playback Show”. Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie utwór, wcielając się w postać wybranego solisty lub zespołu, naśladując jego gesty, ruchy ust  oraz wygląd. Komisja oceniająca przyznawała punkty za każdy następujący element: charakteryzacja, dobór repertuaru, poczucie rytmu, imitację śpiewu oraz ogólne wrażenia prezentacji. Uczniowie naszej „Czwórki”  zebrali wysokie noty, co przełożyło się na  osiągnięcia. I tak:

W kategorii I – Soliści klas 0-I – Aleksandra Radek – II MIEJSCE

W kategorii III – Soliści klas IV- V – Gabriela Golis – I MIEJSCE

W kat. zespoły:  Nika Plucińska , Franciszek Grotkowski , kl. 2d – II MIEJSCE

Jan Wróblewski, Piotr Reyman, Maciej Suplewski, k. 2e – WYRÓŻNIENIE

   Każdy uczestnik  otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Natomiast NASI LAUREACI wrócili także ze statuetkami, dyplomami, nagrodami oraz z tym, co najważniejsze i  bezcenne –  wiarą we własne możliwości, która dodaje skrzydeł!!!

                                                                                                                                         BRAWO WY!!!

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” w Skierniewicach

W sobotę, 5 stycznia w Kinoteatrze Polonez odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, którego organizatorem jest Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach (główna organizatorka: nauczyciel muzyki Iwona Galińska). Patronat nad imprezą tradycyjnie objął Prezydent Miasta Skierniewice.

Szkołę  Podstawową nr 4 w kategorii klas młodszych reprezentowały Aleksandra Radek z klasy 1a i Ewa Karwat z klasy 1e.Obie dziewczynki zaśpiewały na scenie wybrane przez siebie kolędy. Talent dziewczyn został doceniony przez jury , które osteczecznie zdecydowało, że na 3 miejsce zasłużyła Ewa. Serdecznie grtulujemy i życzymy dziewczynkim dalszych sukcesów.

Uczennica klasy 1a, Aleksandra Radek zajęła 3 miejsce w kategorii klas 1-3, w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.: ”Sanie Świętego Mikołaja „ organizowanym przez Centrum Nauki Experymentraium w Łodzi. Oryginalna interpretacja tematu i obszerny format pracy (A1) został doceniony przez organizatorów konkursu , co zagwarantowało uczennicy skierniewickiej „Czwórki” miejsce na podium. Jeszcze raz GRATULUJEMY Oli i życzymy dalszych sukcesów!!!

Poniżej nagrodzona praca:

We wtorek 13 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach odbył się
VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Kornelek 2018.”
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :
Ewa Karwat kl. Ie, Remigiusz Ulanowski kl. IIa, Kacper Kowalczyk oraz Dominika Piłat
z kl. IVa, Juliusz Bruger, Natalia Chudzio, Michał Synajewski oraz Maja Tartanus z kl. Vc.
Liwia Heichman kl. VIIa, Natalia Łazęcka kl. VIIb.
Uczniowie prezentowali piosenki tematyczne w kategorii solista oraz zespół.
Remigiusz Ulanowski, który występował jako solista w kategorii klas I –II otrzymał wyróżnienie.
Liwia Heichman jako solistka w karegorii klas VII – VIII zdobyła II miejsce,
a Natalia Łazęcka występująca w tej samej kategorii zdobyła III miejsce.
Do konkursu uczniów przygotowywały nauczycielki: Monika Bezdziczek, Iryna Goraj
i Karolina Podsędek.