46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sp4sk@op.pl

Klasy 1-3 konkursy międzyszkolne

Wyniki konkursów międzyszkolnych

23 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka na 5”,  w którym uczeń kl II b Igor Zasada zajął zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii klas drugich.

8 maja 2018r. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyły się Eliminacje Miejskie XXXVIII Małego Konkursu Recytatorskiego z klasy IIa Magdalena Sypulska zajęła I miejsce, a wyróżnienia otrzymały Sandra Łukasik z kl Ie i Agnieszka Radek z kl IIIe. W Finale Powiatowym, który odbył się  15 maja Magdalena Sypulska z kl IIa została laureatką i przeszła do następnego etapu „Świerszczykowe Wierszyki”.

I ETAP KONKURSU „DLA LASU, DLA LUDZI – Z NAMI BEZPIECZNIE” ROZTRZYGNIĘTY!!!!
Po długich i ciężkich obradach komisji konkursowej 16 nagrodzonych prac weźmie udział w II etapie konkursu.
Do 30 kwietnia uczniowie klas „0” oraz I-III szkół podstawowych mogli nadsyłać do poszczególnych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi prace plastyczne w ramach konkursu promującego kampanię „Dla lasu, dla ludzi – z nami bezpiecznie”.
Do nadleśnictwa wpłynęły 272 prace z 23 placówek oświatowych! Powołana komisja, po burzliwych obradach przyznała I, II oraz III miejsce, I i II wyróżnienie oraz 11 pozostałych wyróżnień. Wszystkie nagrodzone prace trafią do Łodzi i powalczą w drugim etapie konkursu z pracami z pozostałych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy powodzenia.
Nagrodzeni uczniowie w kategorii klas 1-3 to:
III miejsce – „Nie rozpalaj ognisk w lesie” – Agnieszka Radek, klasa 3e,SP nr 4 w Skierniewicach
I wyróżnienie – „Nie kradnij drewna” – Patryk Trzaskowski, klasa 3e, SP nr 4 w Skierniewicach

16.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skierniewicach odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego As Ortografii, któremu patronował Prezydent Miasta Skierniewice. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie” Czwórki”:

Igor Zasada kl.2b – dyplom za zajęcie 2 miejsca+ nagroda książkowa

Agnieszka Radek kl.3e- dyplom za bardzo dobry wynik + nagroda książkowa

Piotr Zagawa kl.3e- dyplom za bardzo dobry wynik + nagroda książkowa

Dyplomy udziału w konkursie i pamiątkową książkę otrzymali: Gabriela Błaż (kl.2b) oraz Wiktor Szymczyk (kl.3b).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego „Zielone Płuca Województwa Łódzkiego”

Konkurs polegał na wykonaniu plakatu prezentującego wybrane miejsce na terenie województwa łódzkiego, które pełni rolę „Zielonych Płuc Regionu”. Do pracy należało dołączyć opis, będący argumentacją wybranego miejsca (opis musiał być napisany własnoręcznie).

Miło jest nam poinformować, że następujący uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w tym konkursie:

Kategoria – klasy III-IV:

III miejsceLena Janus, kl. III b

Wyróżnienie – Zuzanna Szymczak, kl. III b

W dniu 25 kwietnia o godz. 11.30 w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Źródła” w Skierniewicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Gratylujemy!

………………………………………………………………………………

Wyniki XV Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Środowisku Społeczno – Przyrodniczym  – „Przyrodomania”. Zespół w składzie :

  • Zuzanna Kozłowska – 3A
  • Olga Czubatka – 3B
  • Piotr Zagawa – 3E – zdobył  1

Konkurs Francja Elegancja rozstrzygnięty. Rozdano nagrody!!!!!!!!!!!!!

 W piątek, 6 kwietnia, uczennice skierniewickiej  Szkoły Podstawowej  nr 4 miały wiele powodów do radości. W sali Strakacza Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Francja Elegancja”, zorganizowanego przez Klub Francuski. W konkursie wzięli udział  zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjów. W kategorii klas 1-3 wyłoniono laureatów wśród , których znalazły się dwie uczennice klasy 3e. Pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Radek, trzecie, Antonina Zakrzewska. Obie dziewczynki wykazały dużą samodzielność i oryginalne podejście  do  tematu Francji pokazując swoją kreatywność  i pomysłowość na najwyższym poziomie. Prace doceniło wymagające jury, które miało trudny orzech do zgryzienia podczas wyłaniania najlepszych.

Po rozdaniu atrakcyjnych nagród uczestnicy uroczystości obejrzeli spektakl „Mieszczanin szlachcicem” Moliera w wykonaniu Teatru im. Sikorskiego w reż. Renaty Libery…

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy, może następnym razem w roli projektantek mody……….:)

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O SKIERNIEWICACH ZA NAMI!

   14 marca odbył się XIII Międzyszkolny  Konkurs Wiedzyo Skierniewicach, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Skierniewicach. Celem tego wpisującego się już w tradycję naszej szkoły  konkursu jest:

  • popularyzacja wiedzy o Skierniewicach;
  • rozbudzanie zainteresowań historią i zabytkami swojej miejscowości;
  • rozwijanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego;
  • integracja środowisk szkolnych.

Zanim na zmagania konkursowe przybyli wszyscy uczestnicy, w progach naszej szkoły pojawili się znakomici goście. Byli to: Pani Wiesława Maciejak, Pan Andrzej Charzewski, Pan Kazimierz Figat, Pan Józef Kaźmierczak, Pani Zofia Ulińska, Pani Beata Więckowska.    Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor naszej szkoły, Pani Barbara Karwat. Następnie trzyosobowe drużyny  uczniów klas trzecich z pięciu skierniewickich szkół przystąpiły do turnieju.    Ich zadaniem było między innymi: rozwiązanie krzyżówki, uzupełnienie tekstu z lukami, rozpoznanie obiektów, udzielenie odpowiedzi na pytania, wyjaśnienie skrótów. Te konkurencje  pozwoliły wykazać się szeroką wiedzą, na temat naszego rodzimego miasta. Ale jak mówili sami zainteresowani –  turniej był świetną zabawą, dzięki czemu znikał stres, zdenerwowanie, natomiast dreszczyk emocji zagrzewał do działania i sprzyjał zdrowej rywalizacji.

   Ogromną kreatywnością, inwencją twórczą i pomysłowością wykazali się konkursowicze podczas prezentacji o Skierniewicach. Rekwizyty, stroje, mapy, rysunki i inne środki artystycznego wyrazu  budziły zachwyt wsród gości jak i publiczności.

Po zakończeniu konkurencji zliczono punkty i przedstawiono wyniki, które prezentują się następująco:

I MIEJSCE

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skierniewicach

Lena Janus Antoni Kałwak Piotr Zagawa

II MIEJSCE

Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Skierniewicach

Weronika Lesiak Bartosz Wierzbicki Maja Dybowska

III MIEJSCE

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach

Iga Chudzińska Mateusz Skoneczny Karol Stępień

   To był dzień pełen pozytywnych emocji zarówno dla uczestników, jak również gości, którzy nie szczędzili ciepłych słów dla uczniów, nauczycieli przygotowujących uczniów do turnieju  oraz organizatorów.

   Czekamy na XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Skierniewicach – to już za rok!

29 listopada 2017 roku laureaci Szkolnego konkursu Mini Playback Show reprezentowali naszą szkołę na „VI Międzyszkolnym Konkursie Mini Playback Show”. Ta coroczna impreza pozwala na rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci, kształtowanie ich zainteresowań muzycznych, aktorskich, a także upowszechnia kulturę muzyczną młodych ludzi. W tym roku, jak podkreślił Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 – Artyści prezentowali bardzo wysoki poziom zarówno imitacją śpiewu, poczuciem rytmu oraz charakteryzacją i stylizacją. Jury było pod ogromnym wrażeniem wszystkich prezentacji. W słynnej z „Mini Playback Show” „siódemce” uczniowie naszej szkoły prezentowali repertuar: Katy Perry, Justine’a Bibera, Ewy Farny ,Cleo i Męskie Granie Orkiestra – „Nieboskłon”. Jury doceniło prezentacje naszych młodych artystów. Wyniki mówią same za siebie i przedstawiają się następująco:

KATEGORIA- SOLIŚCI KLAS II-III Gabriela Golis, klasa IIIc – II MIEJSCE

KATEGORIA-ZESPOŁY Nika Plucińska, Adam Derda, Franciszek Grotkowski, klasa Id – II MIEJSCE

Była moc!!! Gratulacje!!! BRAWO WY!!

W listpoadzie 2017  czworo uczniów z klasy 3e wzięło udział w plastycznym ,pozaszkolnym  konkursie: „Choinka profesora Einsteina”. Spośród wielu prac nadesłanych z różnych zakątków Polski została doceniona Choinka „naszej trzecioklasistki”, Agnieszki Radek.  Uczennica otrzymała zaszczytne 3 miejsce w konkursie i atrakcyjną nagrodę. Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Radek , uczennica klasy 3e po raz kolejny została laureatką konkursu plastycznego, tym razem jest to 1 miejsce  w  konkursie  pt.: Zdrowy styl i zdrowe życie-też rysuję, czy widzicie?. Konkurs  został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!