46 833-27-38 sp4sk@op.pl

Klasy 1-3 konkursy międzyszkolne

OGÓLNOPOLSKIE OLIMPIADY OLIMPUS

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUSEK.

W sesji zimowej brało udział 49 uczniów klas drugich i 63 uczniów klas trzecich.

Tytuł laureata zdobyli:

Anna Broniewicz z kl. 3a (196 pkt.)

Oliwia Kowalska z kl. 3f (188 pkt.)

Natalia Chudzio z kl. 3c (187 pkt.)

Bartłomiej Broda z kl. 3a (186 pkt.)

Kacper Piorun z kl. 3b (186 pkt.)

Zofia Durzyńska z kl. 3c (186 pkt.)

Julia Walentowska z kl. 3g (185 pkt.).

W sesji wiosennej do konkursu przystąpiło 42 drugoklasistów oraz 49 trzecioklasistów.

W klasach drugich tytuł laureata otrzymali:

Olaf Karwat (188 pkt.)

Błażej Kraszewski (185 pkt.)

Hubert Król (177 pkt.)

Justyna Ilińska (170 pkt.)

Hanna Wójt (168 pkt.).

Wszyscy laureaci są uczniami klasy 2e.

Anna Broniewicz z kl. 3a (201 pkt.) otrzymała tytuł laureata oraz nagrodę za zdobycie 4 miejsca w kraju.

Ponadto w klasach trzecich tytuł laureata zdobyli:

Oliwia Kowalska z kl. 3f (190 pkt.)

Maja Tartanus z kl. 3c (189 pkt.)

Zofia Durzyńska z kl. 3c (188 pkt.)

Natalia Chudzio z kl. 3c (181 pkt.)

Wiktoria Krawczyk z kl. 3c (176 pkt.)

Natalia Frąckowiak z kl. 3d (177 pkt.)

Igor Trojanowski z kl. 3g (177 pkt.)

Bartłomiej Boryna z kl. 3d (175 pkt.)

Maksymilian Pecyna z kl. 3h (174 pkt.)

Julia Walentowska z kl. 3g (172 pkt.)

Igor Krulik z kl. 3c (169 pkt.)

Igor Mazurek z kl. 3g (168 pkt.)

Tymon Hanuszkiewicz z kl. 3a (167 pkt.)

Piotr Strojek z kl. 3a (166 pky.).

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GORĄCO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ.

GRATULUJEMY OSIĄGNIĘTYCH WYNIKÓW I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

Miło nam poinformować, iż dotarły już długo wyczekiwane wyniki Kangura Matematycznego.

W tym roku do konkursu przystąpiło 39 uczniów klas drugich i 49 uczniów klas trzecich.

Kategoria Żaczek

Tytuł „bardzo dobry” otrzymał Mikołaj Górecki z klasy 2d (77,50 pkt.).

Wyróżnienie zdobyli: Jan Zychalak z klasy 2e ( 61,25 pkt.) i Jakub  Bartoniewicz z klasy 2b (56,25 pkt.).

Kategoria Maluch

Tytuł „bardzo dobry” otrzymały: Anna Broniewicz z klasy 3a (103,75 pkt.) i Natalia Chudzio z klasy 3c (96,25 pkt.).

Wyróżnienie zdobyli: Cyryl Rybkowski z kl. 3g (87,00 pkt.), Julia Szymczak z kl. 3c (81,75 pkt.), Igor Krulik z kl. 3c (77,50 pkt.), Igor Trojanowski z kl. 3g (74,75 pkt.), Oliwia Kowalska z kl. 3f (74,50 pkt.) oraz Zofia Durzyńska z kl. 3c (73,25 pkt.).

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I

Wyniki konkursów międzyszkolnych

15 maja 2017r. odbył się Międzyszkolny Konkurs As ortografii w Szkole Podstawowej nr 5 w Skierniewicach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas drugich – Agnieszka Radek kl. II e i Hanna Wójt z kl. II e, a z klas trzecich  Natalia Chudzio kl. III c i Oliwia Kowalska kl. III f. Drugie miejsce zdobyła Natalia Chudzio, bardzo dobry wynik osiągnęła Oliwia Kowalska, dobry wynik osiągnęły Agnieszka Radek i Hanna Wójt.

17 maja 2017r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny Matematyka na 5 w Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach. Naszą szkołę reprezentowali – z poziomu klas drugich Jan Truszkiewicz z klasy II d, z poziomu klas trzecich Natalia Chudzio z klasy III c. Trzecie miejsce w tym konkursie  zdobyła Natalia Chudzio.

XXXVII Mały Konkurs Recytatorski – maj 2017 roku

            Dnia 16 maja 2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbył się Finał Powiatowy XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali zarówno prozę, jak i poezję.

Po recytacji wybranych utworów uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci i młodzieży – p. Ewą Karwan- Jastrzębską .

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:  w kategorii klas I – II Igor Zasada z kl. I b zajął I miejsce, w kategorii klas III – IV Hanna Barczak z kl. III g zdobyła II miejsce, natomiast w kategorii klas V – VI Stanisław Łukaszewicz z kl. V b zajął I miejsce. Uczennica klasy II e – Agnieszka Radek otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I – II.

            Laureaci finału 4 czerwca 2017 roku wezmą udział w Konkursie „Świerszczykowe Wierszyki” w Łódzkim Domu Kultury.

Gratulacje!

(opracowała: Aleksandra Pierzan)

XXXVII Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie

Dnia 9 maja 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyły się Eliminacje do XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego.
Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Odbywa się na zasadzie wielostopniowych eliminacji: szkolnych, miejskich, gminnych, na finale powiatowym kończąc.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów klas I-VI, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w eliminacjach miejskich w wyniku konkursu  przeprowadzonego w Szkole Podstawowej Nr 4.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody:

kategoria klas I – II – I miejsce: Igor Zasada kl. I b,

II miejsce: Agnieszka Radek kl. II e,

kategoria klas III – IV – I miejsce: Hanna Barczak kl. III g,

wyróżnienie: Gabriela Szwed kl. IV d,

kategoria klas V – VI – II miejsce: Stanisław Łukaszewicz kl. V b,

wyróżnienie: Weronika Smulczyk kl. VI c.

Laureaci eliminacji miejskich zaprezentują się w Finale Powiatowym, który odbędzie się 16 maja 2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Laureaci z klas I-IV wezmą udział w Finale Wojewódzkim Konkursu „Świerszczykowe Wierszyki” 4 czerwca 2017 r. w Łódzkim Domu Kultury.

28.10.2016 w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Mini Playback Show. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze.

Zofia Kowalska z klasy 3a – zajęła 2 miejsce w kategorii soliści z klas 1-3.

Gabriela Golis z klasy 2c – zajęła 3 miejsce w kategorii soliści klasy 1-3.

Zespół z klasy 3g w składzie: Julia Dulnikiewicz,Oliwia Foks,Julia Sobieraj,Igor Mazurek i

Dominik Wyszogrodzki – zajęli 2 miejsce w kategorii zespoły klasy 1-3.

Szkołę reprezentował także zespół z klasy 3h w składzie:

Amelia Paradowska, Laura Gręda, Julia Wojenka, Amelia Marcinkowska.

Dziękujemy nauczycielom (p. Iwonie Wacławek, p. Ilonie Skowrońskiej-Kałwak, p. Justynie Lorenc-Kowalskiej, p.Lidii Seligowskiej i p.Katarzynie Pawlata), rodzicom i opiekunom, którzy przyczynili się do skucesów uczniów, a laureatom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Pawlata

Konkurs plastyczny

„Wszyscy wszystkim w bajce chińskiej”

Rozstrzygnięty!

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że wśród laureatów tego konkursu znaleźli się nasi uczniowie, a wśród nich:

Zosia Kowalska – klasa III a

Natalia Chudzio – klasa III c

Natalia Więcławska – klasa III c

Prace można podziwiać w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina, ul. Prymasowska 6 w Skierniewicach.

GRATULUJEMY!!!

=========================================================

Wyniki Konkursu Plastycznego „BĄDŹ EKO – DBAJ O POWIETRZE
II miejsce – Olaf Karwat, kl. II e

Wyróżnienia: Zuzanna Szymczak, kl. II b
Agnieszka Radek, kl. II e

Wystawa prac laureatów znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej, ul. Batorego 64 D w Skierniewicach.