46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sp4sk@op.pl

Klasy 4-7 konkursy międzyszkolne

Wyniki konkursów międzyszkolnych

„Orzeł Biały – nasza duma”

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.

 W konkursie wzięło udział aż 2500 szkół.

18 września 2018r na zaproszenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Rafała Amroziaka zostali zaproszeni do parlamentu uczniowie naszej szkoły: Malwina Sendrowska (kl. 8b), Michał Moskwa i Dawid Wieprzkowicz (kl. 7a) wraz z nauczycielem przygotowującym do konkursu Pawłem Legięckim. W trakcie pobytu zwiedzili Sejm, Senat, poznali historię polskiego parlamentaryzmu, spotkali się z senatorem Rafałem Amroziakiem . Na zakończenie pobytu w Warszawie  uczniowie z nauczycielem zwiedzili Stare Miasto.