46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Klasy 4-7 konkursy międzyszkolne

W piątek 14 grudnia w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi odbyła się uroczysta Gala Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Komu zawdzięczamy niepodległość?”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz średnich. Główny organizatorem przedsięwzięcia był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy ,,Solidarność Oświata Ziemi Łódzkiej”. Do konkursu we wszystkich kategoriach zgłoszono ponad 200 prac. Wśród zaproszonych gości był m.in łódzki kurator oświaty p.Grzegorz Wierzchowski.

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Jaśniak z klasy 6e zdobyła wyróżnienie. Do konkursu Zuzię przygotował p. Paweł Legięcki.

 Podczas Gali Finałowej zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu laureatów Konkursu Piosenki Stanu Wojennego.

Wyniki konkursów międzyszkolnych

W grudniu 2018r ogłoszono wyniki

„VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ JEST W NAS! Dumni ze swojej Niepodległej!”

organizowanego przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy,  pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Konkursu było wyrażenie poprzez twórczość plastyczną  – miłości do Ojczyzny, tożsamości i przynależności narodowej – szacunku do symboli narodowych, podziwu dla znaczących postaci lub wydarzeń historycznych.  Na konkurs napłynęło 983 prac z Polski i ośrodków polonijnych na świecie .Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie :

Blanka Brzezińska, kl 5e

Zuzanna Klemba, kl 5 a

Marcelina Orysiak, kl.5a

Borys Kuza,kl.5f

Jacek Bors, kl.4b

Piotr Kuźmiński, kl.5e

Wyróżnienia przyznane przez Prezesa Fundacji Skarbowości otrzymali:

Kamil Plaskota,  6d,

Iga Legięcka, 6b,

Michał Moskwa, 7a.

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego.

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Moja mała ojczyzna – jak będzie wyglądała za 100 lat”

Celem konkursu było   upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rozbudzenie wyobraźni i przedstawienie swojego miejsca zamieszkania, najbliższej okolicy za 100 lat.

Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Miasta Skierniewice, powiatu skierniewickiego, łowickiego, brzezińskiego, rawskiego i  realizowany w dwóch etapach: powiatowym i międzypowiatowym. Na konkurs napłynęło 229 prac z 27 szkól. Do drugiego etapu zakwalifikowano 20 prac z 15 placówek.

 

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Zosia Laskowska z kl. 6d. Do konkursu uczennicę przygotował nauczyciel plastyki Paweł Legięcki.

Gratulujemy !

Uroczyste podsumowanie odbyło się 14 listopada w siedzibie Organizatora.

„Orzeł Biały – nasza duma”

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.

 W konkursie wzięło udział aż 2500 szkół.

18 września 2018r na zaproszenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Rafała Amroziaka zostali zaproszeni do parlamentu uczniowie naszej szkoły: Malwina Sendrowska (kl. 8b), Michał Moskwa i Dawid Wieprzkowicz (kl. 7a) wraz z nauczycielem przygotowującym do konkursu Pawłem Legięckim. W trakcie pobytu zwiedzili Sejm, Senat, poznali historię polskiego parlamentaryzmu, spotkali się z senatorem Rafałem Amroziakiem . Na zakończenie pobytu w Warszawie  uczniowie z nauczycielem zwiedzili Stare Miasto.

„Co słychać w przyrodzie – kartka z komiksu”- finał konkursu
30 października 2018 Filia nr 2 Biblioteki Publicznej gościła dwunastu finalistów konkursu plastycznego: „Co słychać w przyrodzie – kartka z komiksu”. Konkurs adresowany był do klas IV – VIII skierniewickich szkół podstawowych i gimnazjum.
Konkurs odbył się w ramach projektu „Co czuje natura?” Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie „Czwórki”, którzy wykonali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego.
III miejsce zajął Miłosz Rokicki z kl 5,
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Plaskota 5e ,
Amelia Zarębska 4a ,
Maciej Truszkowski 5e,
Martna Bursztynowicz 6d.
Gratulujemy !