46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sp4sk@op.pl

Klasy 4-7 konkursy międzyszkolne

Konkurs zorganizowany został przez międzypowiatowy zespół do spraw poradnictwa zawodowego w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej. Jego rozstrzygnięcie odbyło się w siedzibie PWSZ w Skierniewicach 19 października 2017.

Na konkurs zgłoszono ponad 700 prac z 80 szkół podstawowych z powiatów: skierniewickiego, rawskiego i łowickiego.

– Wyobrażenia o zawodzie, który dzieci chciałyby wykonywać zweryfikuje życie, ale już dziś muszą sobie uświadomić, że kiedyś staną przed tym ważnym wyborem. Nasz konkurs do tego przygotowuje – mówi Urszula Bilska z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Skierniewicach.

Wśród laureatów znalazła się Malwina Sędrowska uczennica klasy 7b, którą do konkursu przygotował nauczyciel plastyki Paweł Legięcki. Malwina w swojej pracy przedstawiła siebie jako przyszłego instruktora nurkowania.

 

Wyniki konkursów międzyszkolnych

Konkurs plastyczny – Vive la France

W piątek, 29 września w skierniewickiej Galerii Kreska  rozstrzygnięto konkurs plastyczny – „Vive la France”. Najlepsi otrzymali zasłużone nagrody, puchary, medale, książki i dyplomy, a  wśród nich dwie uczennice klas piątych naszej szkoły zdobyły wyróżnienie:

 Maria Paduch z 5d

 i Iga Legięcka z 5 b.

W konkursie wzięli udział uczniowie z całego województwa (w sumie 88 uczestników), którzy za pomocą, kredek, pasteli i farb przedstawili historie ściśle związane z Francją. Na wielu pracach pojawili się m.in. reżyser Roman Polański, Jan Kozietulski podczas bitwy nad Samosierrą, Fryderyk Chopin ( praca Igi) , Maria Skłodowska-Curie wykonująca doświadczenia w Paryżu (praca Marysi), czy mecz reprezentacji trójkolorowych z Polską oraz klimatyczne paryskie ulice. Przeglądając  prace małych artystów, można dostrzec, jak bardzo utalentowaną plastycznie młodzież mamy w naszym województwie.

Spotkanie było też okazją  do uczczenia dwudziestolecia działalności skierniewickiej Galerii dla dzieci i młodzieży – „Kreska”.

– Paweł Legięcki

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat oczami młodych” organizowanego przez BOŚ Bank wspólnie z Pocztą Polską została rozstrzygnięta. Patronat nad konkursem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Organizatorzy szacują, że w konkursie wzięło udział ponad 20 tysięcy uczniów z ponad 1400 placówek. Sędziowie byli pod ogromnym wrażeniem tylu wspaniałych prac. Wybór najlepszych był naprawdę trudny. Komisja przyznała 3 nagrody główne oraz 10 wyróżnień I stopnia. Ponadto podjęła decyzję o przyznaniu dodatkowych 20 wyróżnień II stopnia. Internauci również wybrali najlepszą pracę. Łącznie nagrodzono 34 prace.

Wśród nagrodzonych prac znalazła się „Owocowa drużyna” autorstwa Sebastiana Jagury ucznia SP 4 , któremu Komisja Sędziowska przyznała wyróżnienie I stopnia. Do konkursu Sebastiana przygotował nauczyciel plastyki Paweł Legięcki.

Celem konkursu było stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości praktycznej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej.

Jedenastoletni Sebastian Jagura tak opisał swoja pracę:

„Najważniejszymi elementami zachowania zdrowego trybu życia jest prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna. Dzisiaj część moich rówieśników swój cenny czas spędza siedząc przed telewizorem, komputerem, tabletem oraz telefonem i tak naprawdę żyją oni w świecie wirtualnym z daleka od zdrowego życia na świeżym powietrzu i ruchu fizycznego. W tej pracy chciałem zwrócić szczególną uwagę na aktywność fizyczną i pokazać, że nie tylko w domu i w świecie wirtualnym, ale i na świeżym powietrzu można fajnie spędzać czas bawiąc się z rówieśnikami.”

Dyplomy i nagrody wręczone zostały podczas wernisażu 25 X 2017 w Warszawie. W ramach wydarzenia odbyła się oficjalna premiera znaczków z serii „Świat oczami młodych”.

– Paweł Legięcki

http://www.oczamimlodych.pl/home

https://www.fundacjabos.pl/aktualnosci/235-swiat-oczami-mlodych-poznalismy-laureatow

http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/index.php5