46 833-27-38 sp4sk@op.pl

Klasy 4-6 konkursy międzyszkolne

Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. Jak co roku konkurs organizowali nauczyciele matematyki Szkoły Podstawowej nr 2.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Wiktor Wróbel 4d

Patryk Wrzodak 4b

Patrycja Walas 5c

Paweł Śmieszek 5d

Hanna Słodki 6c

Piotr Chudzio 6c.

 

Najwyższy wynik w konkursie osiągnął uczeń klasy 6c – Piotr Chudzio, który zdobył tytuł „NAJLEPSZEGO MATEMATYKA WŚRÓD UCZNIÓW KLAS VI” w Skierniewicach.

Wszystkim reprezentantom, a szczególnie Piotrkowi życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

XXXVII Mały Konkurs Recytatorski – maj 2017 roku

            Dnia 16 maja 2017 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbył się Finał Powiatowy XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali zarówno prozę, jak i poezję.

Po recytacji wybranych utworów uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci i młodzieży – p. Ewą Karwan- Jastrzębską .

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:  w kategorii klas I – II Igor Zasada z kl. I b zajął I miejsce, w kategorii klas III – IV Hanna Barczak z kl. III g zdobyła II miejsce, natomiast w kategorii klas V – VI Stanisław Łukaszewicz z kl. V b zajął I miejsce. Uczennica klasy II e – Agnieszka Radek otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I – II.

            Laureaci finału 4 czerwca 2017 roku wezmą udział w Konkursie „Świerszczykowe Wierszyki” w Łódzkim Domu Kultury.

Gratulacje!

(opracowała: Aleksandra Pierzan)

10 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno- Ekologicznego „Inne chwalicie , Łódzkiego nie znacie „. Uczniowie klas czwartych: Ada Gruchała i Krzysztof Migiel zajęli odpowiedni 1 i 3 miejsce. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu w formacie A1 prezentującego walory przyrodnicze województwa łódzkiego. Do konkursu uczniów przygotował p. Paweł Legięcki. Gratulujemy!

Wyniki konkursów międzyszkolnych

W XIV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ,,Na ortograficznej arenie”

III miejsce zajęła Michalina Piwowaron z klasy 6a

Wyróżnienia za dobry wynik ogólny  oraz za test ortograficzny zdobyła Weronika Smulczyk z klasy 6c.

W Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ,,Inne chwalicie łódzkiego nie znacie”

I miejsce zdobyła Ada Gruchała z klasy IVb, a III miejsce zajął Krzysztof Migiel z klasy IV c.

W XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym ,,Najlepszy matematyk w mieście” I miejsce zajął Piotr Chudzio z klasy 6c

 

Z okazji jubileuszu 40 lecia MZK w Skierniewicach, odbył się konkurs plastyczny, którego zadaniem było narysowanie kolorowego , wymarzonego autobusu. 30 września w CEKiSie podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom. W gronie 6 nagrodzonych aż 3 to uczniowie naszej szkoły : Ada Gruchała i Tymon Witkowski z klasy 4b oraz Michał Moskwa z klasy 5a. Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w holu CEKiSu. Do konkursu uczniów przygotował nauczyciel Paweł Legięcki.

Korowód”- konkurs muzyczny poświęcony życiu i twórczości Marka Grechuty

27 października 2016 roku w Fili nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbyło się podsumowanie konkursu muzycznego: „Korowód” poświęconego życiu i twórczości Marka Grechuty. Konkurs adresowany był do uczniów skierniewickich szkół (klas V – VI szkół podstawowych, klas I-III gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych). W I etapie uczestnicy odpowiadali na przygotowane zestawy 20 pytań sprawdzających wiadomości na temat życia i twórczości marka Grechuty. Naszą szkołę reprezentowali Hanna Słodki, Piotr Chudzio,Katarzyna Falandysz, Maciej Caban, Igor Dąbrowski. Spośród osiemdziesięciu czterech uczestników eliminacji pisemnych wyłoniono 18 laureatów, których zadaniem było odgadnięcie tytułów 15 piosenek artysty.

Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych

I miejsce w tym konkursie zajęła Hanna Słodki z klasy VI c,

zaś III miejce Piotr Chudzio również z klasy VIc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!