46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Klasy 4-8 konkursy międzyszkolne

SUKCES W KONKURSIE HUMANISTYCZNYM
W środę 27 lutego 2019 r. w auli Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach wręczono nagrody zwycięzcom Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych ze Skierniewic i okolic.
Wyniki konkursu indywidualnego:
I miejsce – Agata Majewska kl. VI B
II miejsce – Anna Broniewicz kl. V A
Wyniki konkursu zespołowego:
III miejsce – Kamil Plaskota kl. VI D, Sebastian Jagura kl. VI D,
Anna Broniewicz kl. V A
IV miejsce – Martyna Bursztynowicz kl. VI D, Gabriela Szwed kl. VI D,
Julia Walentowska kl. V G
V miejsce – Ada Gruchała, Nina Urbanek, Agata Majewska kl. VI B

W X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Religijnej  pt: „Jan Paweł II – Nasz patron” uczniowie naszej szkoły zajęli:

W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum, miejsce III – Jan Michalak z kl. 3A Gim.

W kategorii klas IV – VI, miejsce III – Agnieszka Radek z kl. IVE

                                          Wyróżnienie  Natalia Chudzio z kl. VC.

Wszstkim uczestnikom serdecznie Gratulujemy!

WYNIKI

Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.

Nagroda za najlepszy wynik testu w kategorii klas V:

Broniewicz Anna – kl.5a

Wyróżnienie za łączny dobry wynik:

Broniewicz Anna – kl.5a, Dąbrowski Kacper – kl.5c, Chudzio Natalia – kl.5c, Agata Majewska – kl.6b, Szymczak Julia – kl.6b, Gruchały Ady – kl.6b, Kozłowskiej Aleksandry-kl.6b, Gładysza Adriana – kl.5a, Klemby Zuzanny – kl.5a, Paduch Maria – kl.6d, Plaskota Kamil – kl.6d, Szwed Gabriela – kl. 6dUrbanek Nina – kl.6b.

Wyróżnienie w dziedzinie biologii:

Paduch Maria, zarębska Alicja i Szwed Gabriela –kl.6d
Klemba Zuzanna, Broniewicz Anna, Gładysz Adrian – kl.5a
Majewska Agata,Gruchała Ada, Urbanek Nina – kl.6b.

Wyróżnienie w dziedzinie fizyki.

Wiraszko Patrycja, Dubel Natalia, Zielińska Justyna-kl.6.

Wyróżnienie w dziedzinie geografii.

Chudzio Natalia- kl.5c, Dąbrowski Kacper- kl.5c, Szymczak Julia- kl.6b

 

W piątek 14 grudnia w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi odbyła się uroczysta Gala Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Komu zawdzięczamy niepodległość?”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz średnich. Główny organizatorem przedsięwzięcia był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy ,,Solidarność Oświata Ziemi Łódzkiej”. Do konkursu we wszystkich kategoriach zgłoszono ponad 200 prac. Wśród zaproszonych gości był m.in łódzki kurator oświaty p.Grzegorz Wierzchowski.

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Jaśniak z klasy 6e zdobyła wyróżnienie. Do konkursu Zuzię przygotował p. Paweł Legięcki.

 Podczas Gali Finałowej zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu laureatów Konkursu Piosenki Stanu Wojennego.

Wyniki konkursów międzyszkolnych

W grudniu 2018r ogłoszono wyniki

„VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ JEST W NAS! Dumni ze swojej Niepodległej!”

organizowanego przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy,  pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Konkursu było wyrażenie poprzez twórczość plastyczną  – miłości do Ojczyzny, tożsamości i przynależności narodowej – szacunku do symboli narodowych, podziwu dla znaczących postaci lub wydarzeń historycznych.  Na konkurs napłynęło 983 prac z Polski i ośrodków polonijnych na świecie .Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie :

Blanka Brzezińska, kl 5e

Zuzanna Klemba, kl 5 a

Marcelina Orysiak, kl.5a

Borys Kuza,kl.5f

Jacek Bors, kl.4b

Piotr Kuźmiński, kl.5e

Wyróżnienia przyznane przez Prezesa Fundacji Skarbowości otrzymali:

Kamil Plaskota,  6d,

Iga Legięcka, 6b,

Michał Moskwa, 7a.

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego.

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Moja mała ojczyzna – jak będzie wyglądała za 100 lat”

Celem konkursu było   upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rozbudzenie wyobraźni i przedstawienie swojego miejsca zamieszkania, najbliższej okolicy za 100 lat.

Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Miasta Skierniewice, powiatu skierniewickiego, łowickiego, brzezińskiego, rawskiego i  realizowany w dwóch etapach: powiatowym i międzypowiatowym. Na konkurs napłynęło 229 prac z 27 szkól. Do drugiego etapu zakwalifikowano 20 prac z 15 placówek.

 

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Zosia Laskowska z kl. 6d. Do konkursu uczennicę przygotował nauczyciel plastyki Paweł Legięcki.

Gratulujemy !

Uroczyste podsumowanie odbyło się 14 listopada w siedzibie Organizatora.

„Orzeł Biały – nasza duma”

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.

 W konkursie wzięło udział aż 2500 szkół.

18 września 2018r na zaproszenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Rafała Amroziaka zostali zaproszeni do parlamentu uczniowie naszej szkoły: Malwina Sendrowska (kl. 8b), Michał Moskwa i Dawid Wieprzkowicz (kl. 7a) wraz z nauczycielem przygotowującym do konkursu Pawłem Legięckim. W trakcie pobytu zwiedzili Sejm, Senat, poznali historię polskiego parlamentaryzmu, spotkali się z senatorem Rafałem Amroziakiem . Na zakończenie pobytu w Warszawie  uczniowie z nauczycielem zwiedzili Stare Miasto.

„Co słychać w przyrodzie – kartka z komiksu”- finał konkursu
30 października 2018 Filia nr 2 Biblioteki Publicznej gościła dwunastu finalistów konkursu plastycznego: „Co słychać w przyrodzie – kartka z komiksu”. Konkurs adresowany był do klas IV – VIII skierniewickich szkół podstawowych i gimnazjum.
Konkurs odbył się w ramach projektu „Co czuje natura?” Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie „Czwórki”, którzy wykonali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego.
III miejsce zajął Miłosz Rokicki z kl 5,
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Plaskota 5e ,
Amelia Zarębska 4a ,
Maciej Truszkowski 5e,
Martna Bursztynowicz 6d.
Gratulujemy !