46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Klasy 4-7 konkursy międzyszkolne

Wyniki konkursów międzyszkolnych

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Moja mała ojczyzna – jak będzie wyglądała za 100 lat”

Celem konkursu było   upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rozbudzenie wyobraźni i przedstawienie swojego miejsca zamieszkania, najbliższej okolicy za 100 lat.

Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Miasta Skierniewice, powiatu skierniewickiego, łowickiego, brzezińskiego, rawskiego i  realizowany w dwóch etapach: powiatowym i międzypowiatowym. Na konkurs napłynęło 229 prac z 27 szkól. Do drugiego etapu zakwalifikowano 20 prac z 15 placówek.

 

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Zosia Laskowska z kl. 6d. Do konkursu uczennicę przygotował nauczyciel plastyki Paweł Legięcki.

Gratulujemy !

Uroczyste podsumowanie odbyło się 14 listopada w siedzibie Organizatora.

„Orzeł Biały – nasza duma”

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Najważniejszym celem konkursu były zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.

 W konkursie wzięło udział aż 2500 szkół.

18 września 2018r na zaproszenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Rafała Amroziaka zostali zaproszeni do parlamentu uczniowie naszej szkoły: Malwina Sendrowska (kl. 8b), Michał Moskwa i Dawid Wieprzkowicz (kl. 7a) wraz z nauczycielem przygotowującym do konkursu Pawłem Legięckim. W trakcie pobytu zwiedzili Sejm, Senat, poznali historię polskiego parlamentaryzmu, spotkali się z senatorem Rafałem Amroziakiem . Na zakończenie pobytu w Warszawie  uczniowie z nauczycielem zwiedzili Stare Miasto.

„Co słychać w przyrodzie – kartka z komiksu”- finał konkursu
30 października 2018 Filia nr 2 Biblioteki Publicznej gościła dwunastu finalistów konkursu plastycznego: „Co słychać w przyrodzie – kartka z komiksu”. Konkurs adresowany był do klas IV – VIII skierniewickich szkół podstawowych i gimnazjum.
Konkurs odbył się w ramach projektu „Co czuje natura?” Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie „Czwórki”, którzy wykonali prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego.
III miejsce zajął Miłosz Rokicki z kl 5,
Wyróżnienia otrzymali:
Maja Plaskota 5e ,
Amelia Zarębska 4a ,
Maciej Truszkowski 5e,
Martna Bursztynowicz 6d.
Gratulujemy !