46 833-27-38 sp4sk@op.pl

Warsztaty w klasach II – odlewy gipsowe

Uczniowie klas drugich 12 stycznia spotkali się z paniami prowadzącymi ciekawe zajęcia, których efektem były odlewy gipsowe. Każdy uczestnik dowiedział się jakie są kolejne etapy powstawania elementów dekoracyjnych z tego kruchego materiału. Rozmowa z uczniami...
Więcej

Wycieczka do Warszawy klasy 5c i 5d

11 stycznia 2017 roku, uczniowie klas 5c i 5d pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była ,,Niewidzialna wystawa". Młodzież miała niebywałą okazję, aby przez chwilę doświadczyć  problemów  z jakimi codziennie muszą się...
Więcej

„Tym razem nie na zakupy….”

9 stycznia uczniowie klasy 3 g wzięli udział warsztatach – w EKSPEDYCJI „Od uprawy do potrawy”, zorganizowanych przez firmę TESCO.   Zadania, które otrzymali uczniowie zaraz po przekroczeniu hipermarketu w Skierniewicach wzbudziły...
Więcej

Styczeń

Styczeń – mroźny – lecz dla czytania zupełnie niegroźny.Zadania do wykonania w styczniu: Kontunuowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Kontynuowanie przygotowań do ślubowania pierwszaków na czytelników....
Więcej

Cytaty z „Książkowych schodów” ciągle aktualne!

Drodzy Uczniowie!Niedawno skończyły się ferie świąteczne, a za kilka dni zaczynają się ferie zimowe. Cytaty z „Książkowych schodów” ciągle aktualne!"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę,...
Więcej

Kronika – 2017 I semestr

Mikołajki w 3G

Mikołajki w klasie 3 g. Uczniowie klasy 3 g bardzo uroczyście i… podwójnie obchodzili i celebrowali imieniny Mikołaja, bo 6 grudnia swoje święto ma także ich kolega. W tym szczególnym dniu celebrowali imieniny Mikołaja. Następnie „podróżowali po zimnej Finlandii i...

czytaj dalej

Ogłoszenie

Nasza szkoła złożyła w ubiegłym roku szkolnym wniosek o pozyskanie środków na zakup nowości do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z radością zawiadamiamy uczniów i rodziców, że została nam przyznana na ten cel ogromna kwota 15.000...

czytaj dalej

Listopad

Listopad – z książkami bądź za pan brat. Zadania do wykonania w listopadzie: 1. Festiwal czytania wierszy i fragmentów książek francuskich autorów piszących dla dzieci - uczniowie klas V będą czytać uczniom klas I. Festiwal będzie elementem polsko...

czytaj dalej

Październik

Październik – z przeczytanymi książkami załóż dziennik. Zadania do wykonania w październiku: 1. „Literacka mapa Polski” – wykonanie mapy Polski z naniesionymi miejscami urodzin autorów piszących książki dla dzieci, poprzedzone czytaniem fragmentów ich twórczości. –...

czytaj dalej

Wrzesień

W roku szkolnym 2016/2017 w szczególny sposób zamierzamy promować czytelnictwo. W każdym miesiącu pod innym hasłem. Hasło na wrzesień brzmi: „Wrzesień – radość z czytania niesie”. Zadania do wykonania we wrześniu: 1. Opracowanie projektu i przedstawienie na zebraniu...

czytaj dalej