W środę 13 grudnia uczniowie świetlicy szkolnej wraz z pedagogiem – panią Agatą Żaczek skończyli tworzyć pracę plastyczną – Magiczny Mikołaj. Wspólne malowanie rozwinęło zdolności malarskie małych artystów, a także było okazją do rozmowy na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia i posłuchania bajki o magicznym Mikołaju. Przesłanie bajki i pracy plastycznej nie skupiło się jednak na tradycji rozdawania prezentów. Mikołaj ze swojego dzwonka uwalniał dla spotkanych osób magiczne serca, które przyćmiły chęć posiadania zabawek czy rzeczy materialnych. Dzieci zrozumiały, że największym prezentem jest miłość i dobroć, które otrzymujemy od innych i którymi powinniśmy obdarzać wszystkich wokół by świat był piękniejszy.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pedagodzy i psycholog szkolny składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, miłości i dobra J.

Pedagog szkolny zaprasza zainteresowanych uczniów na zajęcia plastyczne połączone z bajkoterapią i arteterapią w celu rozwijania kompetencji społecznych, wzmacnianiu relacji interpersonalnych oraz rozwijaniu zdolności artystycznych. Termin i godziny zajęć: środa, godz. 14.00 – 14.45. Miejsce spotkań: świetlica szkolna w budynku przy ulicy Jasnej. Zapraszam serdecznie! J

Mgr Agata Żaczek