Zadania do wykonania w marcu:

1. Ogłoszenie konkursu dla uczniów klas drugich „Błękitny koralik Karolci” – opracowanie regulaminu, przygotowanie testu sprawdzającego znajomość treści.
  2. Ogłoszenie konkursu czytelniczo – plastycznego dla uczniów klas piątych i szóstych „Przeczytaliśmy – namalowaliśmy” – opracowanie regulaminu.
  3. Kontynuowanie akcji „Podaruj książkę szkolnej bibliotece”.
  4. „Pierwszak po ślubowaniu na czytelnika – nowym i ważnym gościem w szkolnej bibliotece” – rozbudzanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych uczniów.
  5. „Drzewo czytelnika” – ustawienie w głównym holu makiety drzewa, na której uczniowie przyczepiać mogą liście z argumentami – „Czytam bo…”, „Książka to…”, „Czytanie daje mi…”