W dniach 8-11 lutego 2019 r. nauczycielki naszej szkoły: Beata Wyszogrodzka, Małgorzata Górecka i Ilona Skowrońska-Kałwak przebywały w Opolu na XXVIII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki pod hasłem przewodnim „MATEMATYKA PRZYSZŁOŚCIĄ”. Konferencja objęta była honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opole i Opolskiego Kuratora Oświaty.

Oprócz wysłuchania wielu ciekawych wykładów, nauczycielki uczestniczyły w dziesięciu sesjach warsztatowych, na których poszerzały swoją wiedzę na temat pracy z uczniem na lekcjach matematyki oraz wzbogacały swój warsztat pracy zapoznając się z nowoczesnymi technologiami w edukacji.

Konferencji towarzyszyły wystawy:

– zdjęć laureatów konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”,

– prac plastycznych laureatów konkursu „Matematyczne przeboje”.

Wśród wyeksponowanych prac plastycznych była także praca uczennicy klasy 4e naszej szkoły Agnieszki Radek.