Nasza szkoła złożyła w ubiegłym roku szkolnym wniosek o pozyskanie środków na zakup nowości do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Z radością zawiadamiamy uczniów i rodziców, że została nam przyznana na ten cel ogromna kwota 15.000 złotych.

Chcielibyśmy te pieniądze wydać z jak największą korzyścią dla uczniów i wyposażyć bibliotekę szkolną w nowości i bestsellery, na które do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić.

Serdecznie prosimy wszystkich uczniów z klas I – VI oraz ich rodziców o zgłaszanie propozycji książek do zakupu. To Wasza biblioteka i zależy nam, aby literatura, która się w niej znajduje zachęcała do wypożyczania i czytania książek.

Propozycje składać można bezpośrednio w bibliotece szkolnej (karteczka z nazwiskiem autora i tytułem książki, mogą być również książki napisane w języku angielskim), albo wychowawcom klas.

Do tworzenia listy książek do zakupu w ramach programu powołana została także na wrześniowej radzie pedagogicznej komisja nauczycieli:

Renata Gruchała – nauczycielka języka polskiego,
Aleksandra Pierzan – nauczycielka języka polskiego,
Małgorzata Górecka – nauczycielka matematyki,
Karolina Melon – Mika – nauczycielka języka angielskiego,
Monika Owczarek – nauczycielka nauczania zintegrowanego,
Katarzyna Pawlata – nauczycielka nauczania zintegrowanego,
Renata Stasiewicz – nauczycielka historii i bibliotekarka,
Jolanta Majsik – bibliotekarka.

Ostateczną wersję listy książek do zakupu, po konsultacjach ze specjalistami z bibliotek publicznych, Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców, zatwierdzi dyrektor szkoły Barbara Karwat