Nagrody w konkursie „Piastowskie pary” rozdane!

27 maja w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów w konkursie plastycznym „Piastowskie pary”. W tegorocznej edycji oceniono prawie trzy i pół tysiąca prac z całej Polski. Młodzi plastycy najchętniej portretowali Mieszka I i jego żonę Dobrawę.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, a jego przedmiotem było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii Piastów. Technika wykonania prac była dowolna. Przy ocenie i wyborze prac brano pod uwagę m.in pomysłowość autora, oryginalność wizerunku i walory estetyczne.

W gronie laureatów znalazł się Michał Moskwa z kl. 5a, który wykonał prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego. Praca Michał przedstawia Konrada Mazowieckiego i jego zonę Agafię.