„Poznaj książki, które możesz wypożyczyć w szkolnej bibliotece”

Nauczycielki języka polskiego oraz wychowawczynie poszczególnych klas, we współpracy ze szkolnymi bibliotekarkami, dokonywały zbiorowego wypożyczania książek zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i prezentowały je na lekcjach.

Uczniowie czytali streszczenia umieszczone na okładkach, niewielkie fragmenty tekstu, oglądali ilustracje mając w ten sposób okazję do zapoznania się z nowościami.

„Wyjście książek z biblioteki” do dzieci okazało się wspaniałą dla nich reklamą. Po każdej lekcji uczniowie wypożyczali je na niespotykana wcześniej skalę.

Wielu z nich przychodziło z zamówieniem na konkretny egzemplarz wybrany już na lekcji i z zapytaniem, czy są inne książki tego autora lub kolejne tomy z serii.

W akcji, na dzień 19 grudnia, wzięli udział uczniowie z klas: VI b, VI d, VI c, V d, V c, V b, III d, III a, III c, I b.