Spotkanie z Dorotą Mularczyk – autorką książek dla dzieci

– październik 2016 roku

W ramach promocji czytelnictwa wśród uczniów zaproszona została do naszej szkoły p. Dorota Mularczyk autorka książek fantastyczno – przygodowych dla dzieci i młodzieży, między innymi cyklu powieściowego „Magiczny świat tuż za płotem”.

Spotkania autorskie z uczniami odbyły się 3 października 2016 roku w bibliotece szkolnej na sześciu godzinach lekcyjnych i połączone były z zabawą i zadawaniem pytań, dzięki czemu dzieci miały możliwość poznać tajniki pracy pisarza. Dowiedziały się jak powstaje powieść i skąd autorka czerpie inspiracje.

Uczniowie klasy VI b uczestniczyli w zajęciach poruszających tematykę wartości spędzania wolnego czasu z książką oraz sami odkrywali, co jest dla nich bardziej wartościowe – komputer czy książka?

Z kolei dzieci młodsze, z klas III podczas „Opowieści ze świata pszczół” podpartej prezentacją multimedialną poznały świat pszczół i ich zwyczaje.

Były też zajęcia dla pierwszaków „Bajkowe czytanie” oraz warsztaty dla klasy III c „Pisać każdy może” i IV a „Jam jest aktor”.

Uczestnicy spotkań mogli zakupić książki, na których autorka wpisała pamiątkową dedykację i złożyła autograf.

Dzień autorski p. Doroty Mularczyk przygotowała Jolanta Majsik szkolna bibliotekarka we współpracy z dyrekcją szkoły i wychowawcami klas.

(opracowała: Jolanta Majsik)