SPOTKANIE Z MONIKĄ PIWOWARON, PRACOWNIKIEM WTZ W SKIERNIEWICACH

3 i 5 kwietnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Moniką Piwowaron, pracownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Skierniewicach.

Jest to placówka terapeutyczno–rehabilitacyjna dla dorosłych osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym lub umiarkowanym, mających w orzeczeniu o niepełnosprawności wskazania do terapii zajęciowej.

W spotkaniach tych uczestniczyli uczniowie, uczęszczający na zajęcia etyki. Rozpoczęły się one od prezentacji twórczości plastycznej i teatralnej artystów z niepełnosprawnością. Wybrane wytwory, będące efektem prowadzonej w tej placówce terapii, uczniowie mogli podziwiać osobiście. Wywołały one u naszych dzieci nieukrywany zachwyt i radość, ale też refleksję.

Osoby zainteresowane zakupem tych dzieł sztuki zapraszam w imieniu p. Piwowaron na Wielkanocny Jarmark, który odbywa się na skierniewickim rynku od niedzieli do czwartku.

Podczas tych spotkań uczniowie zostali również zapoznani z działalnością dziennikarską uczestników tej placówki, która jest wydawcą kwartalnika „nw”.

Zaprezentowane zdjęcia uświadomiły uczestnikom zajęć, że osoby z niepełnosprawnością niemal niczym nie różnią się od osób w pełni sprawnych. Mają one takie same potrzeby, marzenia, radości.

Na zakończenie p. Piwowaron w oparciu o prezentację multimedialną opowiedziała o tym, jak powinniśmy zachować się, spotkawszy osobę niewidomą czy poruszającą się na wózku.

Dziękujemy p. Piwowaron za przybycie i podzielenie się z nami swoim doświadczeniem. Mamy nadzieję, że to nie koniec, a dopiero początek naszej współpracy.

Renata Stasiewicz