Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w szkole kiedy już w niej nie ma ani uczniów ani nauczycieli? Dla uczniów klasy 5a było to bardzo interesujące, więc postanowili w piątek 16 listopada po wielu tygodniach przygotowań pozostać w szkole na noc i sprawdzić co ich spotka w tym niby znanym, ale jednak nieznanym miejscu. Nie była to zwykła noc przeznaczona na spanie, bo na uczestników czekało wiele atrakcji. Uczniowie do tego wydarzenia doskonale się przygotowali i zorganizowali wszystko tak, aby niczego im nie zabrakło.

Jedna z sal pełniła rolę biwakowej sypialni pełnej poduszek, koców, materacy i śpiworów, druga stała się jadalnią. Była też sala gier i zabaw oraz sala kinowa. Słowem każdy mógł wybrać, jak chce spędzić ten wyjątkowy czas.

Część osób grała w gry planszowe, część bawiła się w Kalambury czy Twistera, a pozostali oglądali filmy z dreszczykiem. Nikt się nie nudził.

Później nadszedł czas na wspólną kolację, na którą każdy sam składał zamówienie według własnych upodobań.

Około północy obyła się nocna dyskoteka połączona z różnymi zabawami i konkursami np. kto pierwszy znajdzie wolne krzesło, czy taniec z balonami. Bitwa na poduchy i mroczne opowieści przy nastrojowym świetle latarki sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

Najwytrwalsi zasnęli dopiero o świcie!

W sobotę rano, wszyscy zasiedli do wspólnie przygotowanego śniadania, a następnie zabrali się za sprzątanie i pakowanie.

Choć czas szybko minął, uczniowie przekonali się, że w szkole może być wesoło nawet w nocy. Kto wie, może to nie była ostatnia noc w szkole?

Uczniowie klasy 5a serdecznie dziękują Pani Dyrektor i Wychowawczyni Pani Iwonie Wacławek za tę wspaniałą przygodę i za to, że mogli poznać szkołę nocą.

Opracowała: Marta Pękala – uczennica klasy 5a