9 stycznia uczniowie klasy 3 g wzięli udział warsztatach – w EKSPEDYCJI „Od uprawy do potrawy”, zorganizowanych przez firmę TESCO.

Zadania, które otrzymali uczniowie zaraz po przekroczeniu hipermarketu w Skierniewicach wzbudziły ogólny entuzjazm, ale także poszerzyły i uporządkowały wiedzę uczniów z zakresu edukacji zdrowotnej i zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci mogły spróbować wielu produktów, poznać nowe smaki i odkryć różnorodność zdrowych produktów. Będzie to inspiracja, by na co dzień wybierać produkty pełnowartościowe – po odczytaniu etykiet znajdujących się na opakowaniach.

Nie lada atrakcją było przyjęcie roli i zadań  kasjera. Stanąć „za kasą” w TESCO – to jest COŚ!!!

Ostatnim punktem EKSPEDYCJI było wejście do „bazy” – tam wycieczkowicze ułożyli piramidę żywieniową.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było samodzielne  przygotowanie zdrowej przekąski – jogurtu naturalnego z owocami i wieloziarnistymi płatkami – Samo zdrowie!!!

Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali wspaniałe prezenty  od firmy TESCO.

TERAZ MAMY JESZCZE WIĘKSZY APETYT NA ZDROWIE!!!