W sobotnie przedpołudnie, 10 grudnia w pracowni plastycznej skierniewickiego CEKiSu odbyły się warsztaty z druku na tkaninie. Uczestniczyła w nich delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem plastyki Pawłem Legięckim. Zajęcia poprowadziła dr Ludwika Żytkiewicz, wykładowca w Pracowni Realizacyjno-Doświadczalnej Katedry Druku -Wydziału Tkaniny i Ubioru – łodzkiej ASP. Dla uczestników była to wyjątkowa okazja do wzbogacania warsztatu plastycznego, rozwijania wyobraźni oraz umiejetności pracy w grupie. Dzieci z zapałem wykonywały prace (z motywami świątecznymi), które po skończonych warsztatach mogły zabrać ze sobą.