11 grudnia 2017 roku uczniowie klas 6c i 6d wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. To niebywała okazja do poznania najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski i wyjątkowa lekcja patriotyzmu. Ekspozycje muzealne i sposób zaprezentowania sylwetek powstańców skłaniają do refleksji oraz wdzięczności wszystkim uczestnikom powstania za ich poświęcenie i trud włożony w wyzwolenie Polski spod jarzma okupacji. Kolejnym etapem wycieczki była nietypowa lekcja wychowania fizycznego w parku trampolin, gdzie pod okiem instruktorów, uczniowie zdobywali nowe umiejętności i poprawiali swoją kondycję fizyczną.