Internet jest wspaniałym wynalazkiem, jednak oprócz wielu pozytywnych, praktycznych i użytecznych aspektów, niesie ze sobą, zwłaszcza dla młodzieży, wiele zagrożeń.
Pani Aneta Brzezińska i pani Anna Kowalczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach przeprowadziły w naszej szkole, dla uczniów klasy VI c, bardzo ciekawą lekcję uświadamiającą, jakie konsekwencje niesie ze sobą beztroskie i nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu, w tym z portali społecznościowych.
W sugestywny sposób Prowadzące przedstawiły, jak oplata nas sieć wzajemnych powiązań oraz fakt, że umieszczona w sieci informacja lub zdjęcie, pozostaje tam na zawsze.
Internet jest przyjaznym miejscem, pod warunkiem, że wszyscy przestrzegają zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z możliwości, jakie daje.
Puentą i podsumowaniem lekcji może być stwierdzenie, że komputer jest tak mądry, jak jego użytkownik.
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzoną lekcję.