46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Kronika – 2013 II semestr

 Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

klasy 0-1

28 czerwca o godzinie 800 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas „0” oraz pierwszaki. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, pani dyrektor Barbara Karwat przywitała wszystkich zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie podsumowała roku szkolny, prezentując osiągnięcia naszych uczniów w bieżącym roku szkolnym. Za swe osiągnięcia, uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po złożeniu wakacyjnych życzeń przez panią dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na rozdanie świadectw.

klasy 2-3

 klasy 4-5

28 czerwca 2013 roku o godzinie 10.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV i V. Pani dyrektor Barbara Karwat podczas przemówienia długo wymieniała sukcesy uczniów, odniesione w konkursach  miejskich , powiatowych oraz ogólnopolskich. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem. W imieniu Rady Rodziców gratulacje oraz życzenia udanych wakacji, złożył pan Krzysztof Rutkowski. Uroczystość zakończyła się występem uczniów z klasy V c, którzy pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Góreckiej, wystawili spektakl pod tytułem ,,Zielona Wyspa Banana.”

Pożegnanie szkoły przez uczniów klas szóstych

W dniu 27 czerwca 2013 r. w SP nr 4 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas VI. Wzięli w niej udział uczniowie, ich rodzice oraz całe grono pedagogiczne ,,Czwórki”. Pani dyrektor Barbara Karwat przedstawiła największe osiągnięcia tegorocznych absolwentów i życzyła wszystkim uczniom sukcesów na kolejnym etapie edukacji. W imieniu szóstoklasistów pożegnalne przemówienie wygłosiła Kasia Pawlak. Serdecznie podziękowała wszystkim pedagogom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i życzliwość. Następnie  zabrali głos Przewodniczący Rady Rodziców, pan Krzysztof Rutkowski oraz I. Trębska, reprezentująca Prezydenta Miasta Skierniewice.
Później pani dyrektor Barbara Karwat  wręczyła uczniom świadectwa i nagrody za wybitne osiągnięcia. Rodzice szczególnie wyróżniających się szóstoklasistów otrzymali listy pochwalne. Łzy wzruszenia pojawiły się w niejednych oczach.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości zgromadzeni goście obejrzeli współczesną, kabaretową wersję baśni ,,Kopciuszek” przygotowaną przez uczniów klas VI i ich wychowawców pod kierunkiem pań: E. Głogowskiej i D. Błażejewskiej. Motto występu stanowiło hasło ,,I w życiu może być jak w baśni”. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role i sami świetnie bawili się podczas występu. Przedstawienie przygotowane z dużym poczuciem humoru rozbawiło uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Było naprawdę wesoło.

Ewa Głogowska

Piknik rodzinny kl. 5c

Wielkim sukcesem  podopiecznych Pawła Legięckiego – nauczyciela plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach – zakończył się Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny dla dzieci „ANIOŁAMI DLA SIEBIE BĄDŹMY – MOJA WIZJA ANIOŁA”. Wśród laureatów znalazły się: zdobywczyni 1 miejsca  w kategorii klas IV-VI – Julia Antos oraz  wyróżnienia Wiktoria Malka. 3 miejsce w kategorii klas 0-III zdobyła Iga Legięcka (jej praca została reprodukowana i wręczana obecnym na wernisażu Honorowym Gościom).
Uroczystość wręczania nagród odbyła się 20 czerwca 2013r w sali plenarnej  bydgoskiego  ratusza. Za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu wyróżniono dwóch nauczycieli – jednym z nich był Paweł Legięcki. Po oficjalnych uroczystościach uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na tort do pana Prezydenta. Na uroczystości obecny był również pan Wiesław Kupisiński – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Skierniewicach, który umożliwił transport skierniewickich laureatów do Bydgoszczy.
Konkurs  zorganizowała Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego. Na  konkurs wpłynęły łącznie 602 prace z 38 miejscowości. Prace laureatów prezentowane są na stronie Fundacji (www.fundacjaskarbowosci.pl). Nagrodzone prace zostaną również opublikowane w kalendarzu na rok 2014.

14 czerwca 2013 roku klasy Ic i Id były na wycieczce w wiosce indiańskiej, w miejscowości Solca Mała. Dzieci poznały tam historię Indian i obejrzały indiańskie przedmioty codziennego użytku. Wzięły udział w kilku zabawach, w których należało wykazać się zręcznością. Na zakończenie został zorganizowany poczęstunek dla dzieci, gdzie głównym daniem były kiełbaski z ogniska. Każdy uczestnik mógł również nabyć pamiątki.

 KLASY DRUGIE W LICHENIU

10 czerwca odbyła się autokarowa pielgrzymka klas drugich do Lichenia. Uczniowie, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej udali się do Sanktuarium, gdzie uczestniczyli w przygotowanej i prowadzonej specjalnie dla nich Mszy Świętej. Później wszyscy uczestnicy w skupieniu weszli na Golgotę, skąd mogli podziwiać uroki ogrodów otaczających Sanktuarium. W przeprowadzonej przez katechetkę p. Wiesławę Zalewską pielgrzymce uczestniczył również ksiądz Rafał Babicki, który przez cały rok przygotowywał dzieci z parafii NSPJ na Widoku do uroczystości przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 KLASY IIA I IID W WARSZAWIE

7 czerwca uczniowie klas IIa i IId udali się pociągiem do siedziby Orange w Warszawie, gdzie poznawali najnowsze technologie telekomunikacyjne. Uczestnicy wycieczki mieli okazję dowiedzieć się skąd jest Internet w domu i jakie są sposoby dostarczania usług telekomunikacyjnych do odbiorców. Poprzez zabawę poznali np. zasadę działania światłowodów. Mogli również zaprezentować swoje umiejętności rysowania przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej.

Uczniowie poznali miejsca i warunki, w których rodzą się najnowsze pomysły w branży telekomunikacyjnej. Sami mogli również spróbować swoich sił w tworzeniu „telefonu przyszłości dobrego dla ucznia”. Podczas zajęć wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Autorzy najciekawszych pomysłów zostali nagrodzeni książkami.

Po ciężkiej pracy drugoklasiści, w ramach odpoczynku, rozegrali turniej piłkarzyków stołowych, a podczas drugiej części spotkania z pracownikami Orange, poznali kolejne zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Bohaterowie filmu i książeczki SIECIAKI cz.2 uczyli młodych internautów właściwych zachowań i nawyków podczas pracy i zabawy z wykorzystaniem Internetu. Była to kontynuacja zajęć z dnia 15 marca. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik warsztatów otrzymał podarunek od firmy, by czas wakacji spędzić na sportowo.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili centrum naszej stolicy i relaksowali się przy szumie warszawskich fontann.

W dniach 3 i 4 czerwca klasy 3b, 3c i 3d wybrały się na wycieczkę  krajoznawczą do Wieliczki i Krakowa. Najpierw obejrzeliśmy zamek w Pieskowej Skale i słynną skałę zwaną Maczugą Herkulesa. Potem zwiedziliśmy  niezwykłą, piękną i zabytkową kopalnię soli w Wieliczce. Noc spędziliśmy we wspaniałym hotelu, gdzie po obiadokolacji urządziliśmy sobie dyskotekę, graliśmy w bilard, piłkarzyki lecz największą radość sprawiła dzieciom „piżama – party”. Następnego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Poznaliśmy prawie wszystkie najważniejsze zabytki tego miasta, wysłuchaliśmy hejnału i oczywiście odwiedziliśmy smoka wawelskiego. Chyba każdy z nas spróbował krakowskiego bajgla i kupił pamiątki dla najbliższych. Nieco zmoczeni bo w Krakowie – jak śpiewa Grzegorz Turnau – „na Brackiej pada deszcz” ale w doskonałych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do czekających pod szkołą stęsknionych rodziców. Wycieczkę uważamy za udaną!

Podsumowanie konkursów matematycznych

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY
Joanna Synajewska 4c – wynik bardzo dobry
Maciej Szczepanik 4c – wyróżnienie
Jakub Owczarek 4c – wyróżnienie
Dawid Górecki 4b – wyróżnienie
Tomasz Sroka 4b – wyróżnienie
Julia Więcek 5d – wyróżnienie
Weronika Caban 6b – wyróżnienie

Klasy 4
I m. Jakub Owczarek 4c
II m. Bartosz Brejnak 4b
III m. Julia Pazurek 4c

Klasy 5
I m. Mateusz Kowalski 5b
II m. Natalia Kapelan 5b
III m. Szymon Majewski 5d, Julia Więcek 5d

Klasy 6
I m. Oliwia Bąba 6a
II m. Weronika Caban 6b
III m. Mateusz Dudziak 6a

Piłkarki potwierdzają swoje umiejętności.
Na zawodach rejonowych w piłce nożnej reprezentantki naszej szkoły
i zarazem powiatu potwierdziły swoją dobrą formę i umiejętności.
W zawodach rejonowych, które odbyły się w Łowiczu zajęły II miejsce.

Wystąpiły w składzie: Magdalena Rutkowska, Weronika Bibik, Anna Tagowska, Sandra Twardzińska, Wiktoria Malka, Katarzyna Zielińska, Aleksandra Kołodziejska, Natalia Wójcik, Dominika Wójcik
Zawody rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”, dziewczęta rozegrały 4 spotkania.

Uczniowie skierniewickich szkół zakończyli cykl startów w Czwartkach Lekkoatletycznych.
W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy  I miejsce. Indywidualnie w Grand Prix Finału Miejskiego

nasi uczniowie zdobyli 17 medali: 6 złotych krążków, 7 srebrnych i 4 brązowe

I miejsce i złote medale zdobyli:

Dominik Bubiak-  bieg na 60 m (rocznik 2000)
Natalia Śmiałek-  bieg na   60 m (rocznik 2002)
Emiliusz Fabiański – rzut piłeczką palantową (rocznik 2002)
Patryk Kuśmierczyk- skok w dal (rocznik 2000)
Natalia Śmiałek- skok w dal (rocznik 2002)
Aleksandra Kołodziejska- bieg  300 m (rocznik 2002)

II miejsca zajęli:

Magdalena Rutkowska- 60 m  oraz skok w dal ( rocznik 2000)
Sebastian Łazęcki – 60 m (rocznik 2002)
Gabriela Felczak – rzut piłeczką palantową (rocznik 2002)
Dominik Bubiak-  skok w dal ( rocznik 2000)
Lucjan Strzelczyk-skok w dal (2002)
Alaeksandra Kołodziejska- skok w dal (rocznik 2002)

III miejsce na podium i medal w kolorze brązu wywalczyli:

Michał Gędek- 60 m  oraz skok w dal ( rocznik 2002)
Sandra Twardzińska- 60 m (roczni 2000)
Anna Tagowska – skok w dal (rocznik 2000)

12 osób zakwalifikowało się do Finału Krajowego w Łodzi

Dzień sportu w naszej szkole

 Wycieczka klas V-tych

W dniach 28 i 29 maja uczniowie wszystkich klas piątych byli na wycieczce krajoznawczo- turystycznej. Uczniowie zwiedzili najlepiej zachowane ruiny zamku na Szlaku Orlich Gniazd w Ogrodzieńcu.  W rodzinnym mieście Adama Małysza zwiedzili Galerię Adama Małysza, w której zgromadzono większość zdobytych przez niego trofeów, medali i kryształowych kul. Kolejną atrakcją był wjazd wyciągiem krzesełkowym na nową skocznię im. Adama Małysza w Malince. Byli też w magicznym Parku Miniatur w Inwałdzie. Spacerując z przewodnikiem po parku,  podziwiali miniaturowe modele najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynie Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Po spacerze w inwałdzkim świecie marzeń korzystali z licznie przygotowanych atrakcji na świeżym powietrzu.

Skip to content