46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Biblioteka

S Z K O L N Y      P R O J E K T C Z Y T E L N I C Z Y

„NIECH SNUJE SIĘ BAŚŃ – BAŚNIE NASZYCH DZIADKÓW, RODZICÓW I MOJE” dla uczniów klas I – VI

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH- Prezentacja

Od 1999 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych .Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku 2020 pod hasłem: Z książką Ci do twarzy, biblioteki szkolne starają się organizować różne działania chociaż warunki nie bardzo sprzyjają świętowaniu.
Zapraszamy do udziału w konkursach: czytelniczo – plastycznym Okładka dla mojej ulubionej książki kl.I- III; fotograficznym Z książką Ci do twarzy kl. IV – VIII trwających w naszej szkole w tym czasie. Szczegóły konkursów w bibliotece szkolnej.

Galeria jednego wiersza

30.05 –  do 7.06.2020 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Akcja głośnego czytania.

W naszej szkole zakończyła się Akcja głośnego czytania na lekcjach przez 20 min. dla uczniów klas 1-3 prowadzona przez bibliotekę szkolną w I okresie .Szczególnie aktywnie zaangażowały się w czytanie swoim młodszym koleżankom i kolegom uczennice z kl.: 5c- Oliwia, 5d...

czytaj dalej
Wielkość czcionki
Kontrast