46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

„Dzień Mikołaja i Śnieżynki”

Tegoroczne Mikołajki obchodzone były pod hasłem "Dzień Mikołaja i Śnieżynki".Wielu uczniów przyszło do szkoły pięknie ubranych - jedni w strój Mikołaja, inni Śnieżynki, nie brakowało również reniferów i elfów. W klasach i na korytarzach zrobiło się kolorowo i...

KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 31 października 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na najciekawszą dekorację sali lekcyjnej w stylistyce Halloween. W konkursie wzięły udział klasy 4-6. Dekoracje oceniane były według następujących kryteriów:...

Halloween – wszyscy lubimy się bać! W dniach 26.10.2017r – 31.10.2017r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został konkurs na „Najciekawszy wystrój sali na Halloween”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 oraz 7 i 2-3 oddziałów gimnazjalnych....

Warsztaty w klasach II – odlewy gipsowe

Uczniowie klas drugich 12 stycznia spotkali się z paniami prowadzącymi ciekawe zajęcia, których efektem były odlewy gipsowe. Każdy uczestnik dowiedział się jakie są kolejne etapy powstawania elementów dekoracyjnych z tego kruchego materiału. Rozmowa z uczniami...

Wycieczka do Warszawy klasy 5c i 5d

11 stycznia 2017 roku, uczniowie klas 5c i 5d pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy była ,,Niewidzialna wystawa". Młodzież miała niebywałą okazję, aby przez chwilę doświadczyć  problemów  z jakimi codziennie muszą się...

Kronika – 2017 I semestr

Halloween – wszyscy lubimy się bać! W dniach 26.10.2017r – 31.10.2017r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został konkurs na „Najciekawszy wystrój sali na Halloween”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 oraz 7 i 2-3 oddziałów gimnazjalnych....

czytaj dalej

Styczeń

Styczeń – mroźny – lecz dla czytania zupełnie niegroźny.Zadania do wykonania w styczniu: Kontunuowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Kontynuowanie przygotowań do ślubowania pierwszaków na czytelników....

czytaj dalej

SPOTKANIE WIGILIJNE W 3G

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…………… Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię - radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Uczniowie klasy 3g postanowili, że to oczekiwanie wypełnią czasem spędzonym w gronie najbliższych...

czytaj dalej
KONCERT MUZYCZNY

KONCERT MUZYCZNY

13. 12. 2016 r. klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f, 3g, 3h, 4b, 4c, 4d wzięły udział w koncercie organizowanym przez Szkołę muzyczną i Stowarzyszenie Ars Iuventutis. Koncert odbył się w kinie Polonez w ramach projektu "Mała Filharmonia", którego...

czytaj dalej
Wizyta „Ursa Major”

Wizyta „Ursa Major”

Wspaniałym mikołajkowym prezentem okazały się trzydniowe zajęcia przeprowadzone przez pana Marka Pytlewskiego w przenośnym planetarium. Prezentacja dotyczyła gwiazdozbiorów oraz Układu Słonecznego. Jak zawsze zajęcia były prowadzone z duża pasją i starannością. Zakres...

czytaj dalej
Warsztaty decoupage

Warsztaty decoupage

Dla uczniów z klas II a i II b, dwunasty dzień ostatniego miesiąca tego roku był bardzo pracowity. Jedna z mam, pani Aleksandra Pawlak – Kuźmitowicz przygotowała miłą niespodziankę. W związku ze zbliżającymi się świętami nauczyła dzieci jak ozdabiać drewniane bombki...

czytaj dalej

Mikołaki z książką

„Mikołajki z książką” Klasa I b uczy się w filii naszej szkoły w budynku Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach, ale to nie znaczy, że nie jest objęta działaniami szkolnej biblioteki.W dniu 6 grudnia 2016 roku, w mikołajkowy dzień, uczennice klasy V a Roksana Szewczyk i...

czytaj dalej

Mikołajki w 3G

Mikołajki w klasie 3 g. Uczniowie klasy 3 g bardzo uroczyście i… podwójnie obchodzili i celebrowali imieniny Mikołaja, bo 6 grudnia swoje święto ma także ich kolega. W tym szczególnym dniu celebrowali imieniny Mikołaja. Następnie „podróżowali po zimnej Finlandii i...

czytaj dalej

Grudzień

Grudzień – nie ustawaj w czytania trudzie.Zadania do wykonania w grudniu: „Mikołajki z książką” – czytanie fragmentów książeczek uczniom klasy I b przez uczniów klas piątych. „Poznajemy historię książki i pisma” –...

czytaj dalej

Niecodzienni goście

Biblioteka szkolna, a zwłaszcza czytelnia, kojarzona jest z powagą, ciszą i spokojem. I zwykle tak jest, ale nie zawsze, ponieważ biblioteka jest także miejscem zupełnie niezwykłych gwarnych spotkań! Takie właśnie niezwykłe spotkanie odbyło się 28 listopada 2016 roku....

czytaj dalej
Wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe

"No bo Andrzej-ten Kołodziej to już dziewcząt jest dobrodziej. Aby wróżba się spełniła- każda już go poprosiła i ostrożnie wosk się leje bo z tym wiążą się nadzieje.. Chłopcy nie są gorsi wcale, cieszą się jak w karnawale. Wróżby chociaż niepoważne...

czytaj dalej
Szkolna Liga Pływacka

Szkolna Liga Pływacka

W dniu 29 listopada 2016r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach z cykli Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Nawa edycja Zimowa reprezentacja naszej szkoły wśród 426 uczestników zawodów zajęła 4 miejsce w klasyfikacji...

czytaj dalej
Święto Kolejarza

Święto Kolejarza

ŚWIĘTO KOLEJARZA 26 XI 2016 r. Z okazji Święta Kolejarza, do przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei udała się delegacja z SP 4. W parowozowni gości powitał emerytowany maszynista, pan Józef Kaźmierczak, który wręczył każdemu pamiątkowy bilet, a...

czytaj dalej

Liga Młodzików

W dniu 25.11.2016r w Łodzi nasza uczennica Anna Bibik reprezentująca na co dzień Uczniowski Klub Sportowy Nawa Skierniewice uczestniczyła w Lidze Młodzików Województwa Łódzkiego w Pływaniu. Ania wśród 200 uczestników zawodów zajęła pechowe ,a zarazem bardzo wysokie 4...

czytaj dalej
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Czy w dzisiejszym świecie, grających, błyszczących i zmechanizowanych zabawek, jest miejsce dla pluszowego misia??? Okazuje się, że nadal odkrywa on ogromna rolę – JEST BARDZO WAŻNY!!! Nie każdy wie, że pierwszy miś pojawił się ponad sto lat temu, a jego narodziny...

czytaj dalej
„Disney on Ice”

„Disney on Ice”

23 listopada uczniowie klas 3 e i 3 f uczestniczyli w niesamowitym widowisku – przedstawieniu „Disney on Ice” w łódzkiej Atlas Arenie. W tym wyjątkowym przedstawieniu dzieci mogły zobaczyć profesjonalnych łyżwiarzy figurowych w inscenizacji najpopularniejszych bajek...

czytaj dalej
Unihokej

Unihokej

W dniu 22 listopada odbyły sięPowiatowe Mistrzostwa w Unihokeju.Dziewczęta z naszej szkoły zajęły w turnieju II miejsce.W reprezentacji szkoły wystąpiły:Jagoda Plaskota, Anna Bibik, Amelia Grzegorzewska, Patrycja Bielińska, Julia Nowak, Martyna Kowalczyk, Wiktoria...

czytaj dalej

W magicznym świecie…

14.11.2016 r. uczniowie klas trzecich; „g” i „c” przekonali się, że niezwykły może być świat naszej wyobraźni……. W poniedziałkowy ranek pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją był spektakl ,,Czarodziej”, który przeniósł dzieci wraz z główną bohaterką...

czytaj dalej
11 listopada 2016

11 listopada 2016

11 listopada 2016 roku przypadała 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas V i VI przygotowali uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Utwory poetyckie i pieśni o charakterze patriotycznym...

czytaj dalej

„Bezcenna przyjaźń”

7 listopada uczniowie kilku klas naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. „Bezcenna przyjaźń”. Spektakl nie tylko oczarował widzów wspaniałymi kukiełkami, świetną grą aktorską. Przede wszystkim poruszył mądrą i piękną historią głównego...

czytaj dalej

Listopad

Listopad – z książkami bądź za pan brat. Zadania do wykonania w listopadzie: 1. Festiwal czytania wierszy i fragmentów książek francuskich autorów piszących dla dzieci - uczniowie klas V będą czytać uczniom klas I. Festiwal będzie elementem polsko...

czytaj dalej
Noc w bibliotece

Noc w bibliotece

W piątek 21 października 12 uczniów klas 3a, 3d oraz 3f pod opieką p. Iwony Wacławek i p. Moniki Owczarek wzięło udział w niezwykłym wydarzeniu organizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej – „Noc w Bibliotece”. Podczas wieczornego spotkania...

czytaj dalej
„Dzień Drzewa”

„Dzień Drzewa”

Projekt edukacyjny „Dzień drzewa” w klasie II b W ciepłe październikowe przedpołudnie uczniowie klasy II b wybrali się na spacer. Celem wyprawy było poznanie gatunków drzew. Dzieci uważnie przyglądały się pniom i koronom znajdujących się tu drzew i zbierały ich liście...

czytaj dalej

Spotkanie autorskie

Spotkanie z Dorotą Mularczyk - autorką książek dla dzieci – październik 2016 roku W ramach promocji czytelnictwa wśród uczniów zaproszona została do naszej szkoły p. Dorota Mularczyk autorka książek fantastyczno - przygodowych dla dzieci i młodzieży, między innymi...

czytaj dalej

Październik

Październik – z przeczytanymi książkami załóż dziennik. Zadania do wykonania w październiku: 1. „Literacka mapa Polski” – wykonanie mapy Polski z naniesionymi miejscami urodzin autorów piszących książki dla dzieci, poprzedzone czytaniem fragmentów ich twórczości. –...

czytaj dalej
Dzień chłopaka w 3C

Dzień chłopaka w 3C

Dzień Chłopca 30 września w klasie III c przebiegł bardzo ciekawie. Oprócz muszek, pojawiły się ciekawe atrakcje. Przy współpracy rodziców, którzy przygotowali szarfy dla każdego ucznia, koleżanki z klasy wybierały wspólnie przypisanego uczniowi „Mistera”o określonych...

czytaj dalej
Dzień chłopaka w 3A

Dzień chłopaka w 3A

Każdy wie, że 30 września jest dniem wyjątkowym, bo to święto NASZYCH CHŁOPCÓW. W całej szkole dużo się z tej okazji działo. Uczniowie klasy 3a również zadbali, by tego dnia atmosfera była wyjątkowa. Każdy chłopiec od rana był ubrany w muszkę (nie tylko dlatego, że...

czytaj dalej
Doświadczenie

Doświadczenie

29 września uczniowie klas 1 - 3 uczący się w budynku przy Gimnazjum nr 1 obejrzeli pokaz naukowy pod tytułem "Science - park technologiczny". Uczniów bardzo zaciekawiło doświadczenie prezentowane przez prowadzącą. Zostali oni zachęceni do działań naukowych. Pokaz...

czytaj dalej

Książkowe schody

W dniu 23 września 2016 roku schody, po których wspinają się codziennie uczniowie zmieniając sale lekcyjne, zostały oklejone przez bibliotekarki kolorowymi kartkami zawierającymi cytaty o książkach. Autorami cytatów są wielcy pisarze, między innym: Kartezjusz,...

czytaj dalej
Apetyt na zdrowie

Apetyt na zdrowie

Bezpieczeństwo to podstawa zachowania zdrowia - wiedzą o tym wszyscy, a na pewno dzieci, które mają Apetyt na zdrowie”.One chcą świadomie uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Już na drugich zajęciach gościliśmy pana policjanta (tatę jednej uczennicy),...

czytaj dalej

Wrzesień

W roku szkolnym 2016/2017 w szczególny sposób zamierzamy promować czytelnictwo. W każdym miesiącu pod innym hasłem. Hasło na wrzesień brzmi: „Wrzesień – radość z czytania niesie”. Zadania do wykonania we wrześniu: 1. Opracowanie projektu i przedstawienie na zebraniu...

czytaj dalej
Skip to content