46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Klasy 4-8 konkursy międzyszkolne

Podsumowanie konkursu „ MULTI LAS WOKÓŁ NAS”.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego na terenie Nadleśnictwa Skierniewice odbyło się podsumowanie konkursu którego organizatorami były Lasy Państwowe Nadleśnictwa Skierniewice  pod patronatem Ligi Ochrony Przyrody Zarządu Okręgu w Skierniewicach.

Uczniowie czwórki na etapie okręgowy zdobyli czołowe miejsca:

Agnieszka Radek uczennica klasy 7e zdobyła 2 miejsce w kat. klas 7-8

Nika Plucińska uczennica klasy 5d zdobyła 2 miejsce w kat. klas 4-6

Aleksandra Radek uczennica klasy 4a zdobyła 2 miejsce w kat. klas 4-6

Gratulujemy sukcesów

NASI MALI – WIELCY EKOLOGICZNI TECHNICY.

Uczniowie klasy 5d: Alicja Kapuściak, Oliwia Kowalska i Maksymilian Wójt otrzymali wyróżnienia na szczeblu powiatowym w miejskim konkursie technicznym na przestrzenny „Ekologiczny pojazd przyszłości”.
Celem konkursu było: rozwijanie postaw proekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz kształtowanie indywidualnej odpowiedzialności za jego stan poprzez wykorzystanie materiałów recyklingowych, rozwijanie zainteresowań technicznych i wyobraźni twórczej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała: Aneta Woźniak

Mały Konkurs Recytatorski – finał powiatowy
W piątek 27 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbył się finał powiatowy Małego Konkursu Recytatorskiego (ostatni etap). Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z całego powiatu. Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze. Wszyscy zostali laureatami.
Adam Kobyłecki – II miejsce w kategorii klas 1-2
Aleksandra Radek – I miejsce w kategorii klas 3-4
Nika Plucińska – I miejsce w kategorii klas 5-6
Igor Zasada – III miejsce w kategorii klas 5-6.
Po części konkursowej odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży, panią Grażyną Bąkiewicz, której powieści otrzymali wszyscy uczestnicy. Dodatkową atrakcją była możliwość zdobycia autografu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„DZIEŁA ALEKSANDRA FREDRY W MALARSTWIE I RYSUNKU

24 maja 2022 rozstrzygnięto VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „DZIEŁA ALEKSANDRA FREDRY W MALARSTWIE I RYSUNKU”. Organizatorem przedsięwzięcia był Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków .
Głównym celem była promocja twórczości Aleksandra Fredry wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności artystycznych.
Wśród laureatów znalazły się podopieczne nauczyciela plastyki p. Pawła Legięckiego:

w kategorii szkół podstawowych kl. I-IV wyróżnienie zdobyła Aleksandra Radek z klasy 4a
w kategorii szkół podstawowych kl. V-VIII, III miejsce przypadło Agnieszce Radek z kl.7e.
Również od 3 czerwca w Galerii Łącznik w Nowym Dworze Maz. będzie można podziwiać wystawę pokonkursową, na którą zakwalifikowało się ok 90 prac z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Konkurs plastyczny „CO LUBIMY ROBIĆ RAZEM W RODZINIE ?”
W dniu 20 maja w siedzibie Wydawnictwa PROMYCZEK w Nowym Sączu zebrało się jury Konkursu plastycznego „CO LUBIMY ROBIĆ RAZEM W RODZINIE ?” , które spośród 121nadesłanych prac wybrało i nagrodziło 11 osób.
Wśród laureatów znalazła się Aleksandra Radek z klasy 4a zdobywając III miejsce. Uczennicę przygotował Paweł Legięcki.
Celem konkursu było ukazanie wartości wspólnego czasu przeżywanego w rodzinie, integracja w rodzinie oraz rozwijanie zdolności artystycznych dzieci. Organizatorem projektu było Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z Nowego Sącza.

Nasze sukcesy
W październiku 2021 roku nasza szkoła brała udział w drugiej polskiej edycji Międzynarodowego Dnia Ograniczania Skutków Katastrof. Uczniowie pozyskali informacje:
· jakie katastrofy i zagrożenia mogą najprawdopodobniej wystąpić w najbliższej okolicy,
· jak przygotować się na różne zagrożenia,
· jak stworzyć rodzinny plan awaryjny w momencie kiedy dojdzie do katastrofy,
· czym jest Plecak Awaryjny 17.
Uczniowie zwrócili uwagę na to, że w naszej codzienności jesteśmy uzależnieni od dostaw z zewnątrz – większość urządzeń działa, ponieważ jest prąd w sieci. To, że woda leci z kranu jest dla nas tak oczywiste, jak fakt że oddychamy. Mamy gaz, działa kanalizacja. W sklepach płacimy kartą, a paliwa jest pod dostatkiem. Klasy wspólnie zastanowiły się, jak sobie poradzą gdy tego zabraknie? Każdy podniósł swoją wiedzę, jak można przygotować się, swoją rodzinę i dom żeby w razie potrzeby przetrwać trudny czas i zachować bezpieczeństwo.
Uczennica klasy 7a – Julia Antos jeszcze bardziej zaangażowała się w uroczystość i wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem: Bądźmy Gotowi! Jesteśmy Gotowi!, organizowanym przez Fundację Gotowi.org. W zadaniu konkursowym Julia przygotowała rodzinny plan awaryjny na wypadek naturalnej katastrofy. W konkursie brali udział uczniowie z całej Polski, od 4 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej. Julia zajęła 8 miejsce w Polsce. Nagrodą za przygotowanie pracy jest wakacyjny udział w dwudniowym szkoleniu prowadzony przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie poligonu wojskowego w okolicach Olsztyna. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10 stycznia 2022r w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się koncert laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma”          z okazji 80 rocznicy powstania Armii Krajowej.
Uczennice z naszej szkoły wywalczyły następujące miejsca:
Nika Plucińska wykonała – Dziewczyna z granatem, zajęła III miejsce.
Maja Tartanus wykonała – Dziś idę walczyć Mamo, zajęła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennice przygotowała I. Góraj

https://www.skierniewice.policja.gov.pl/es/informacje/65956,KONKURS-PLASTYCZNY-WSPOLNIE-PRZECIWDZIALAMY-UZALEZNIENIOM-ROZSTRZYGNIETY.html