Klasy 4-8 konkursy międzyszkolne

Prace uczniów „czwórki” na  wystawie  XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”

W tym roku na konkurs wpłynęły 1024 prace. Jury konkursu zakwalifikowało na wystawę pokonkursową prace plastyczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4: Julię Antos „Kusama w pełni kropek”, Jakuba Leniarskiego, „Żyrafowy most”, Aleksandrę Radek, „Ananasowa Kusama”, Mirę Paradowską „Okuń i Kusama”. Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego. W Toruniu prezentowana będzie także praca multimedialna Antoniego Kowalskiego „Kropki i wojna”, ucznia Szkoły Podstawowej nr 4, który przygotował filmik pod kierunkiem swojej mamy Katarzyny Kowalskiej.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 16 września, w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu. Wystawę będzie można oglądać do 6 listopada.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

Sukces w konkursie „Kronika mojej miejscowości”

9 września 2022 r. w pasażu Manufaktury w Łodzi  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków „Kronika mojej miejscowości”.

Pierwszą nagrodę otrzymał Wiktor Soboń z klasy 5c, a drugie miejsce zajęła Agnieszka Radek  z klasy 8e. Uczniów do konkursu przygotowali p. Renata Bornińska i p. Paweł Legięcki.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie zabytków regionu wraz z otoczeniem dawniej i dziś, w dowolnej  technice plastycznej.

Uroczystość  połączona była  z otwarciem wystawy zorganizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Architektura drewniana województwa łódzkiego – wiatraki i młyny wodne”.