Kim jest plastyk? W jakich współczesnych zawodach odnajdzie się absolwent szkoły plastycznej ?
Co to jest kreatywność? I dlaczego warto rozwijać twórcze myślenie?
Odpowiedzi na te pytania uzyskali nasi uczniowie odwiedzając Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi.
14 listopada 15 uzdolnionych plastycznie uczniów z klas 6- 8 pod opieką nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego wzięło udział w TWÓRCZYCH WARSZTATACH ARTYSTYCZNYCH „Janko Plastykant”. Celem projektu było poszukiwanie talentów plastycznych wśród najmłodszych mieszkańców województwa. Młodzi plastycy uczestniczyli w 2 warsztatach z komunikacji artystycznej i kreatywności oraz zapoznali się z pracowniami malarstwa, rzeźby i rysunku. Nasza grupa była kilkukrotnie chwalona przez prowadzących zajęcia za kreatywność, wyobraźnię, zdyscyplinowanie i kulturę pracy. A może ktoś z uczestników w przyszłości będzie uczniem „łódzkiego plastyka”?