22 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów
klas szóstych i siódmych  w ramach programu
„ŁÓDZKIE DBA O ZDROWY UKŁAD KRĄŻENIA – DZIECI”,
który opracowano
w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Podstawowym celem działań edukacyjnych w ramach tego programu jest poszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia wśród uczniów, co może skutkować utrwaleniem prozdrowotnych postaw i wykształceniem odpowiednich zachowań zdrowotnych. Zajęcia miały charakter grupowy i  prowadził je edukator zdrowotny z Przychodni Malinowa.

Najważniejsze zagadnienia to:

1. Zapoznanie uczniów z czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i czynnikami kardioprotekcyjnymi.
  2. Uświadomienie młodzieży, że czynniki ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego mogą być modyfikowalne lub niemodyfikowalne.
  3. Przedstawienie sposobów, w jaki można wpłynąć na modyfikowalne czynniki, aby zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na choroby układu sercowo-naczyniowego.
  4. Zachęcenie uczestników spotkania do refleksji na temat korzyści wynikających z zapobiegania i wczesnego wykrywania chorób sercowo-naczyniowych.