26 października 2017 r. w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbyła się kolejna odsłona projektu „Portret młodych Skierniewiczan z pasją”. Swoje talenty taneczne, recytatorskie, muzyczne i wokalne zaprezentowało 30 młodych Skierniewiczan. Wśród tak licznej grupy znalazło się grono uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, instrumentalne i taneczne. Byli to:
Uczniowie klasy pierwszej d w składzie:
Nika Plucińska, Nina Zwolińska, Oliwia Kowalska, Gloria Szczepanik, Kalina Laska, Kalina Trębska, Klaudia Kołtun, Adam Derda, Adam Dębski, Karol Ziombski, Franciszek Grotkowski, Jakub Rudzik, Ksawery Stusiński – choreografia taneczna
Uczeń klasy drugiej b – Igor Zasada – recytacja wiersza „Ballada o uprzejmym rycerzu”
Uczennice klasy trzeciej c – Oliwia Wasilewska i Maja Pawlikowska – „Walc wiedeński”
Uczennica klasy trzeciej e – Agnieszka Radek – recytacja wiersza „Makaron” (W. Chotomska)
Uczennica klasy czwartej d – Natalia Frąckowiak – skrzypce utwór „Habanera” z opery Carmen
Uczennica klasy czwartej e – Pola Miszke – skrzypce – utwór „Wirujący walczyk”
Uczennica klasy 7 c – Weronika Smulczyk – recytacja wiersza „Zebra”( L.J. Kern)
To było urocze spotkanie w kameralnym gronie. Panowała rodzinna, ciepła atmosfera. W tak przyjaznym klimacie dzieci rozkwitały, wychodząc na „scenę”.
Pielęgnowanie talentów wspaniale wpływa na rozwój młodych ludzi. Nasze wsparcie i troska są jak najbardziej potrzebne, dodają im odwagi i …….skrzydeł!!!
Możemy być dumni z Naszych Młodych Skierniewiczan z Pasją.