15 czerwca 2018 roku  w LO im. B. Prusa w Skierniewicach odbyła się uroczystość z okazji 90-lecia Ligi Ochrony Przyrody w Polsce. Pojawili się na niej władze miasta i gminy powiatu skierniewickiego oraz rawskiego, a także nauczyciele, uczniowie ze szkół i przedszkoli, gdzie działają szkolne koła LOP. Gości powitały: prezes ZOLOP w Skierniewicach p. Iwona Leśniewicz i wiceprezes  p. Danuta Wójcik.

Po wysłuchaniu wystąpień zaproszonych gości odbyła się uroczystość wręczania Odznak Honorowych za zasługi w realizacji zadań statutowych LOP. Złotą Odznakę otrzymała była nauczycielka przyrody z SP 4 p. Mirona Synowiec.

Na zakończenie uroczystości przedszkola i szkoły wystąpiły w części artystycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z  klasy I d pod opieką p. Justyny Lorenc-Kowalskiej. Koło Teatralno- taneczne „ART. D- SMILE” wystąpiło w przedstawieniu „Po drugiej stronie lustra, czyli Motyle w świecie XD”. Łączyło ono ze sobą treści ekologiczno-przyrodnicze z „problemami” dzieci XXI wieku. Poprzez głównych tytułowych bohaterów, czyli motyle, mali aktorzy z klasy Id chcieli przekazać, że należy nie tylko zadbać o środowisko i najbliższe otoczenie, ale także „odejść od komputerów, laptopów, telefonów, a zachwycić się ciszą, wsłuchać w dźwięki przyrody oraz aktywnie spędzić czas”.

Na pamiątkę tej uroczystości można było zabrać sadzonkę drzewa lub krzewu przygotowane przez Nadleśnictwo Skierniewice.