Rok szkolny 2017/2018 bibliotekarki rozpoczęły w sierpniu pracą związaną z wypożyczeniem uczniom podręczników do wszystkich przedmiotów.

Wiąże się z tym bardzo wiele czynności do wykonania w krótkim czasie. Kilka tysięcy podręczników (tylko do klas czwartych w tym roku wydano 2902 podręczniki i ćwiczenia) należy rozpakować, policzyć, ostemplować pieczątką szkoły, założyć im karty i numery wpisać do każdej książki oraz wypożyczyć uczniom.

W naszej szkole dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie mieli wypożyczone podręczniki i rozdane ćwiczenia (dystrybucją ćwiczeń zajmuje się p. Ewa Koźbiał – kierownik administracyjny).