46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

A my znowu w Muzeum Historycznym im. Jana Olszewskiego w Skierniewicach!
10.10.2022 r. klasa 4e odwiedziła skierniewickie muzeum. Uczniowie, tym razem, skupili się głównie na oglądaniu źródeł historycznych związanych z naszym miastem i okolicami. Zobaczyli szczątki mamuta, znalezionego podczas budowy autostrady, pamiątki ze skierniewickiego browaru, stare mundury, osobiste przedmioty żołnierzy poległych podczas II wojny światowej, zdjęcia starych Skierniewic. A wśród tych zdjęć – budynek naszej szkoły przy ulicy Szarych Szeregów podczas prac budowlanych.
Oczywiście, część praktyczna projektu sprawiła najwięcej frajdy. Uczniowie zajmowali się znaleziskami (łuski z pól bitewnych), czyścili je, odszyfrowywali symbole, a potem tworzyli tzw. metryczki źródeł historycznych. Zobaczcie na zdjęciach.

Skip to content