46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

28 kwietnia w Budynku A odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie klas 6-8.
W przystępny sposób przedstawiciele klasy 7b przybliżyli zebranym wydarzenia majowych dni 1791r., kiedy to w sali poselskiej Zamku Królewskiego uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie Konstytucję , nazwaną Konstytucją            3 Maja.
Po krótkiej dawce teorii słuchacze mieli okazję przenieść się w czasy stanisławowskie dzięki scence pt. „Obiad u króla Stasia”. Połączenie historii ze współczesnością bardzo spodobało się uczniom, którzy nagrodzili występ gromkimi brawami.
Apel przygotowały Agata Michalak, Renata Stasiewicz, Dorota Ryfka. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwała Pani Irena Góraj.

Skip to content