46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

27 kwietnia 2018 roku na skierniewickim rynku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w promocji akcji profilaktycznej „NIE nowotworom u dzieci” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Czerwona Pomarańcza we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda.

Podczas spotkania nasi wolontariusze – Dominika Domagalska i Justyna Zielińska
z klasy V a – mogli zobaczyć onkobus, czyli specjalny ambulans z dwoma gabinetami wyposażonymi w sprzęt do badań USG, a także wysłuchali informacji, udzielonych przez organizatorów, dotyczących tej inicjatywy. Ponadto spotkali się z lekarzami badającymi dzieci, którzy opowiedzieli im o swojej pracy.

Na zakończenie uczennice otrzymały drobne upominki. Były nimi kubki z logo Stowarzyszenia Czerwona Pomarańcza.

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza „Tu i Teraz”

Skip to content