46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, aby uczcić pamięć żydowskich bojowników od ośmiu lat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzi akcję społeczno – edukacyjną Żonkile. Żółty żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu, bo bukiet takich kwiatów składał co roku pod pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie przywódca powstania, Marek Edelman.
Od kilku lat nasza szkoła też bierze udział w tym projekcie. Co roku uczniowie wykonywali papierowe żonkile, poznawali historię walk w getcie warszawskim. Pomimo że nauczanie odbywa się zdalnie, a więc udział w tym projekcie był utrudniony, nasi uczniowie nie zawiedli. Nie w szkole, ale w zaciszu domowym wykonali żółte żonkile. Zdjęcia, które przysłali, są tego dowodem.

Skip to content