46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 6-8 maja uczniowie klas 5b,5d,5g udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Krainy Wielkich Jezior. W pierwszym dniu mieli okazję zwiedzić Mikołajki oraz Giżycko – żeglarską stolicę Polski.
Następnie udali się do ośrodka „Gwarek” położonego w miejscowości Piękna Góra nad jeziorem Tałty. Tu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przez dwa kolejne dni uczniowie uczestniczyli w realizacji kilku bloków zajęć, wymagających sprawności, współpracy i kreatywności. Dla wielu z nich wyzwaniem okazał się park linowy, z kolei gra w buble football ( niecodzienna rozgrywka piłki nożnej w wielkiej dmuchanej kuli) wywołała wiele emocji i lawinę śmiechu. Piątoklasiści mieli też okazję stworzyć konstrukcję domu z tyczek bambusowych i sznurka. Wyposażeni w kaski, rękawice, liny ochoczo przystąpili do zadania, niestety, z różnym skutkiem. Team building to seria zadań wymagających współpracy i szybkości. Rywalizacja była zacięta i uświadomiła wszystkim, że w grupie siła.
Nie obyło się bez zajęć wymagających kreatywności i znajomości technik negocjacyjnych. Uczniowie wcielili się w rolę przedsiębiorców i pracowali nad rozwojem własnej firmy, by osiągnąć szczyt w biznesie. Niestety, niektórzy okazali się bankrutami. Warsztaty „Ja i moja klasa” miały na celu lepsze poznanie swoich kolegów i porozmawianie na tematy, nad którymi młodzi ludzie nigdy się nie zastanawiali.
Po wyczerpujących zajęciach uczniowie zasiedli wieczorem do ogniska. Mimo niskiej temperatury atmosfera była gorąca. Tańcom i śpiewom nie było końca. A wszystko to dzięki animatorom, którzy nie pozwolili na nudę.

Skip to content