10 listopada Szkoła Podstawowa nr 4 w Skierniewicach świętowała 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Na holu budynku B miał miejsce uroczysty apel pt. „WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM”.
Podczas apelu z okazji Święta Niepodległości społeczność szkolną w podróż do przeszłości zabrali uczniowie klasy 4e, 5e i 4d pod opieką wychowawców P. J. Hoppe, P. A. Woźniak i P. A. Okrasy. O oprawę muzyczną zadbała nauczycielka muzyki P. I. Góraj. Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor szkoły P. B. Karwat i wicedyrektor szkoły P. D. Tartanus podkreślając doniosłość i ważność obchodów Święta Niepodległości.