46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Dnia 26 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyły się apele profilaktyczne „Bezpieczne ferie zimowe” dla uczniów klas VI, VII i VIII prowadzone przez pedagoga szkolnego p. Katarzynę Wojtalę oraz pracowników Komendy Miejskiej Policji st. sierż. Mateusza Stefaniaka i sierż. Bartłomieja Szewczyka.

Pani pedagog przypomniała uczniom, w jaki sposób należy zachować bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych – jazdy na nartach, łyżwach, sankach oraz zabaw ze śniegiem. Podkreśliła, że należy uprawiać sporty zimowe w miejscach do tego przeznaczonych i bezpiecznych, ale nigdy w pobliżu drogi publicznej czy miejscach, gdzie odbywa się ruch pieszych, a także na rzekach, stawach czy jeziorach..

Drugą część spotkania poprowadzili pracownicy KMP, dotyczyła zagrożeń: podczas korzystania z Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych oraz używania środków odurzających.

Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną nt. Bezpiecznych ferii zimowych, zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i form spędzania wolnego czasu. Na zakończenie p. Katarzyna Wojtala życzyła wszystkim zdrowych, udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Skip to content