46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Bezpieczeństwo to podstawa zachowania zdrowia – wiedzą o tym wszyscy, a na pewno dzieci, które mają Apetyt na zdrowie”.One chcą świadomie uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie i życie.

Już na drugich zajęciach gościliśmy pana policjanta (tatę jednej uczennicy), który w bardzo praktyczny sposób przedstawił, a właściwie przypomniał dzieciom, jak o to bezpieczeństwo należy dbać. „Czwóreczkowicze” dużo wiedzą – ale bezpieczeństwo to temat, do którego warto wracać i mówić, przy każdej nadarzającej się okazji mi.in o tym jak:

zachowywać się w czasie pobytu w szkole,
bezpieczne poruszać się po drogach i ulicach i w miejscach użyteczności publicznej
przestrzegać zakazów i nakazów dotyczących zajęć poza szkołą: zabaw w miejscach niedozwolonych

Dzieci odegrały kilka „nie- bezpiecznych” scenek o tematyce, m.in. „Jak wezwać pomocy i do kogo się udać, gdy zagraża niebezpieczeństwo”. Każdy uczeń wyszedł z zajęć obdarowany odblaskami. Zajęcia zakończyliśmy hasłem:

„Kiedy dzieje się coś złego nie ukrywaj strachu swego!!!”

Skip to content