46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W piątek 14 lutego w Szkole Podstawowej przy ul. Szarych Szeregów odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Panie dyrektor, Barbara Karwat i Danuta Tartanus powitały przybyłych na występ.
Coroczna uroczystość ciesząca się dużym zainteresowaniem tym razem przeniosła zgromadzonych gości w nie tak odległe czasy PRL-u.
Uczniowie klas drugich zaprezentowali scenkę przedstawiającą miłosną historię młodej babci i dziadka w okresie, gdzie stanie w kolejkach i produkty na kartki były nieodzowną częścią życia. Po krótkiej inscenizacji , poszczególne klasy zaprezentowały część muzyczno-taneczną. Nie zabrakło utworów dedykowanych dziadkom i babciom oraz tańcy w stylu country .
Dodatkową atrakcją urozmaicającą scenografię był sentymentalny symbol tamtych czasów, seturator, w którym zgromadzani goście mogli zaczerpnąć czystej wody z dodatkiem soku.
Po zakończonej uroczystości jeszcze długo dało się słyszeć rozmowy i łzy wzruszenia, wielu wykonywało zdjęcia na tle wymownej dekoracji. W klasach zostały rozdane pamiątkowe upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów.
Odpowiedzialne za organizację panie : A.Klepaczka, E.Trebnio, E.Dembko-Pryk, A.Maj , E. Jarzębska oraz M. Machowska podziękowały za obecność i wzruszające momenty uroczystości.

Skip to content