9 września 2023 roku (piątek) do naszej szkoły zawitała młodzież z zaprzyjaźnionego ze Skierniewicami miasta Łubnie.
O tej miejscowości pisał Henryk Sienkiewicz w powieści „Ogniem i mieczem”.
Dzieci w wieku 13-15 lat powitała dyrektor szkoły p. Barbara Karwat, a tłumaczem była p. Irena Góraj.
Wielkie podziękowania należą się dla p. Marty Jaśniewskiej, która w tym czasie wspierała pomocą naszych uczniów.
Uczniowiez zaprzyjaźnionego miasta Łubnie zwiedzając szkołę zapoznali się z ponad 100- letnią historią „Czwórki”, podziwiali zdobyte trofea w różnych dyscyplinach, wystrój klas oraz uczestniczyli w lekcjach, prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły, między innymi: p. Renatę Bornińską, p. Elżbietę Azarkiewicz, p. Ewę Głogowską, p. Annę Grzejszczak-Wojdacz, p. Agatę Kapuścińską,  p. Małgorzatę Miśkiewicz, p. Katarzynę Nowosad, p. Monikę Borynę oraz p. Sylwię Zakrzewską.