20 czerwca 2018 r. klasy IV,V, VI oraz 21 czerwca klasy I,II,III wzięły udział w apelach „Bezpieczne wakacje. Bezpieczeństwo w naszym życiu”. Apele zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji, przez panie pedagog, a także przez reprezentacje uczniów. Przekazane treści dotyczyły m.in. zasad bezpieczeństwa podczas wakacji: nad wodą, w lesie, gdy rodziców nie ma w domu. Uczniowie dowiedzieli się również jak postępować w przypadku spotkania z nieznajomą osobą i w przypadku zaatakowania przez psa. Przypomniano również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w relacjach międzyludzkich. Panie pedagog podsumowały działania przeprowadzone w zespołach klasowych w ramach projektu Rzecznika Praw Dziecka: „Odwaga ratuje życie”, „Stop szkolnej agresji” oraz w ramach kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.