46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

2 listopada 2017r w naszej szkole miło nam było gościć Bractwo Rycerskie KERIN,
które zorganizowało dla uczniów klas 4, 5 i 6 cykl spotkań z Żywą Historią.
Uczniowie klasy 4 zostali zaproszeni na pokaz pod tytułem „Rycerze i ich zwyczaje”. Uczniowie zostali zaproszeni w podróż do zakamarków średniowiecznego zamku, by z młodego pazia wykształcić godnego zaufania młodzieńca, który zostanie pasowany na rycerza. Rzetelne informacje dotyczące życia rycerskiego rozszerzyły wiedzę młodego widza. Uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia z historii Polski z perspektywy współczesnego rycerza. Na chwilę przenieśli się do średniowiecznej katedry i miasta, w którym odbył się turniej rycerski.
Uczniowie klasy 5 obejrzeli na pokaz pod tytułem: „Kazimierz Wielki”. Gawęda
o ostatnim wielkim Piaście rozpoczęła się od czasów jego odważnego ojca. Zobaczyli koronację Władysława Łokietka, jego zmagania pod Płowcami i ostatnie słowa na łożu śmierci. Na scenie pojawił się Kazimierz Wielki. Opowiadał jak budował zamki i katedry, powołał Uniwersytet Krakowski oraz udał się na polowanie wraz ze swoimi rycerzami.
Uczniowie klasy 6 dzięki pokazowi pod tytułem: „Rzym” poznali historię od Romulusa i Remusa aż do 476roku . Opowiedziana była legenda o powstaniu Rzymu i jego historia od monarchii poprzez republikę, aż po cesarstwo. Zobrazowano realia życia żołnierza legionu rzymskiego, opowiedziano o koloseum i walczących w nim gladiatorach. Przedstawiono zasadę działania senatu, omówiono sytuację niewolników, wyjaśniono przyczyny upadku Imperium.
Uczniowie wszystkich klas byli czynnie zaangażowani w przedstawianych scenkach. Zajęcia prowadzono w sposób interesujący, humorystyczny i interaktywny. Pozostaną one
na długo w naszej pamięci dzięki profesjonalnie przekazanym ciekawostkom historycznym.

Skip to content