46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

10 marca 2020r. uczniowie z klasy 8c pod opieką p. Renaty Bornińskiej zrealizowali projekt edukacyjny „Czwórka z Europą za pan brat”, który jest związany udziałem w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!”
Uczniowie klasy 8c byli podzieleni na zespoły dwu i trzy osobowe.
W tych zespołach przygotowali prezentacje multimedialne, pokazy, konkursy plastyczne, quizy popularyzujące wiedzę o Europie i Unii Europejskiej, jej historii, kulturze, językach lub społeczeństwie. Zdobytą wiedzą podzielili się
ze swoimi młodszymi kolegami z klas 2 i 3. Wspólnie spędzony czas pozwolił na świetną zabawę, naukę piosenki i integrację. Uczniowie podjęli aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności, czyli młodszych uczniów naszej szkoły. Posiadanie wiedzy o Unii i Europie jest ważne, gdyż dzięki niej można lepiej wykorzystywać okazję, jakie stwarza bycie Europejczykiem.
Na zakończenie wizyty w budynku przy ul. Szarych Szeregów młodzież obejrzała wystawę w szkolnej izbie pamięci poświęconą żołnierzom z terenu Skierniewic, którzy służyli w oddziałach Szarych Szeregów.

Skip to content