46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

14 grudnia b.r odbył się finał niezwykłego projektu edukacyjnego „Dobra AURA włącza EKOmyślenie” skierowanego do uczniów klas IV – VIII skierniewickich szkół podstawowych.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu.

Zwycięzcą został EKO TEAM ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie :
Natalia Chudzio, Zofia Durzyńska, Szymon Janecki- uczniowie klasy 7c , a II wyróżnienie otrzymał kolejny zespół naszej szkoły -PRZYJACIELE AURELKI : Oliwia Gajda, Agnieszka Radek, Hanna Wójt z klasy 6e.
Projekt edukacyjny „Dobra AURA włącza EKOmyślenie” rozpoczął się we wrześniu b.r.

Tematyka dotyczyła odpadów opakowaniowych , zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uczniowie zgłebiali tajniki segregacji odpadów, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystywali do tworzenia prac plastycznych.

Zadanie było dużym wyzwaniem dla uczestników, ponieważ musieli nie tylko opanować umiejętność właściwej segregacji odpadów, ale również znaleźć sposób na zrozumiałe i merytorycznie poprawne przedstawienie tematu znacznie młodszym kolegom. Zwycięska praca miala posłuzyc do stworzenia puzzli dla skierniewickich przedszkolaków.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Skierniewice. Podczas kameralnego spotkania finałowego zostały wręczone nagrody dla laureatów i wyróżnionych EKO – zespołów oraz ich szkolnych koordynatorów. Nagrody otrzymały również szkoły, do których uczęszczają członkowie nagrodzonych EKO-zespołów. W konkursie wzięły udział 24 EKO – zespoły.

Uczniów naszej szkoly do konkursu przygotował nauczyciel plastyki Paweł Legięcki.

Skip to content