29 września uczniowie klas 1 – 3 uczący się w budynku przy Gimnazjum nr 1 obejrzeli pokaz naukowy pod tytułem „Science – park technologiczny”. Uczniów bardzo zaciekawiło doświadczenie prezentowane przez prowadzącą. Zostali oni zachęceni do działań naukowych.

Pokaz naukowy dla uczniów klas I – III   29.09.2016 r.

Tego dnia również  uczniowie klas młodszych uczące się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 gościli panią z największego dziecięcego laboratorium w Polsce, która zaprezentowała zebranym kilka ciekawostek naukowych.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej „przyszli naukowcy” na własne oczy mogli obejrzeć coś, co przypominało magiczne sztuczki. Prezentowane doświadczenia wywołały uśmiechy na twarzach dzieci, a przede wszystkim okrzyki niedowierzania. Pojawiające się „efekty specjalne” nie miały nic wspólnego z magią. Były to udowodnione naukowo, efektownie zaprezentowane doświadczenia pokazujące siłę zachodzących reakcji chemicznych. Prowadząca zapraszała uczniów do uczestnictwa w zajęciach naukowych rozbudzających zainteresowania i chęć odkrywania tajemnic z różnych dziedzin życia. Podczas wspólnych spotkań, ciekawi świata młodzi ludzie, będą mogli dowiedzieć się – co?, jak?, dlaczego? tak, a nie inaczej funkcjonuje.

Warto się uczyć, aby wyjaśnić, np. co tak naprawdę stało się z przedmiotami zanurzonymi w ciekłym azocie.

Pokaz spodobał się zebranej publiczności, choć wielu uczniom doskwierał niedosyt, wręcz „głód wiedzy”.