46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki, postanowili publikować w odcinkach fragmenty doskonałej książki Zofii Staniszewskiej „Dzieci w sieci dobrych manier”.
Dlaczego?
Już odpowiadamy.
Internet jest wspaniałym wynalazkiem! Dzięki niemu można w każdej chwili sprawdzić, co się dzieje u kolegów i koleżanek z klasy, dowiedzieć się, że się dostało szóstkę z kartkówki, prowadzić bloga, założyć forum dyskusyjne, wysłać elektroniczny list, poznać wiadomości z kraju i ze świata, poszukać informacji potrzebnych do nauki, obejrzeć eksponaty w muzeum na innym kontynencie, posłuchać muzyki, itd., ale czy poruszając się w sieci, korzystając z komputera, tabletu, telefonu komórkowego i z serwisów społecznościowych na pewno wiemy, jak powinniśmy się zachować?
Zapewne tak, ale nie zaszkodzi przypomnieć sobie zasady dobrego zachowania w sieci, które nazwano netykietą.
Gdy wszyscy będziemy ich przestrzegać, Internet stanie się przyjaznym miejscem. I tego nam wszystkim życzymy!
(Poszczególne odcinki zamieszczać będziemy w zakładce BIBLIOTEKA)

Skip to content